صرع در کودکان
آشنایی با صرع در کودکان

آشنایی با بیماری صرع در کودکان: آمارها، علائم، علل و بیشتر درباره صرع در اطفال

در این مطلب به طور کوتاه و مختصر با حقایقی از بیماری صرع در کودکان آشنای می شویم. کنترل و درمان بیماری صرع کودکان نیز از مباحث مطرح شده در این مطلب است. همراه فارسی مد باشید تا درباره بیماری صرع در اطفال بیشتر بدانید.

آشنایی با بیماری صرع در کودکان و کنترل و درمان صرع اطفال
آشنایی با صرع در کودکان و درمان آن (صرع در اطفال)

مشاهده اولین تشنج فرزندتان احتمالاً یکی از ترسناک ترین لحظات در زندگی شما بوده است. دریافتن اینکه فرزند شما مبتلا به صرع می باشد نیز احتمالا از دیگر لحظات وحشتناک عمر شما است.

با وجود این بیماری، آینده ممکن است هم برای فرزندتان و هم برای تمام خانواده شما ناگهان ترسناک و نامطمئن به نظر برسد. اما همانطور که پیش از این هم می دانستید، اخبار آن قدرها هم که به نظر می رسد بد نیست.

نکاتی درباره صرع در کودکان

در اینجا مواردی وجود دارد که اگر کودک شما تشنج کرده است باید به خاطر بسپارید:

  • بیشتر کودکانی که دچار تشنج می شوند، مورد دیگری را تجربه نمی کنند.
  • در بیشتر کودکانی که مبتلا به صرع هستند – که طبق تعریف به این معنی است که آن ها بیش از یک مورد تشنج داشته اند – بیماری شان به مرور زمان برطرف می شود.
  • اکثر کودکان مبتلا به صرع از جهات دیگر کاملاً سالم و طبیعی هستند.
  • %۷۰ تا ۸۰٪ کودکان مبتلا به صرع می توانند با استفاده از دارو کاملاً این بیماری را کنترل کنند.

درمان بیماری صرع در کودکان: آیا صرع کودکان قابل درمان است؟

کارشناسان خاطرنشان می کنند که هیچ درمانی برای صرع وجود ندارد و درمان تشنج کنترل آن است. همچنین آن ها خاطر نشان می کنند که در کودکان، تشنج هایی که با دارو کنترل می شوند اغلب به خودی خود برطرف می شوند.

Advertisements

در ایالات متحده آمریکا حدود ۴۰۰,۰۰۰ کودک مبتلا به صرع هستند و اغلب آن ها قادر به کنترل حملات تشنجی و زندگی عادی می باشند.

این بدان معنا نیست که مقابله با صرع آسان است، بلکه صرع در اطفال تقریباً به طور قطع تغییراتی در زندگی اعضای خانواده به وجود خواهد آورد.

به عنوان والدین کودک مبتلا به صرع، مسئولیت های جدیدی بر عهده شما خواهد بود. بدیهی است که شما باید اطمینان حاصل کنید که کودکتان از مراقبت های دارویی و پزشکی خوبی برخوردار است، اما موارد دیگری نیز وجود دارد.

شما باید مطمئن شوید که فرزندتان داروهایش را مصرف می کند. همچنین ممکن است مجبور شوید به عنوان وکیلی برای کودک خود باشید، که صرع را برای خانواده، دوستان و معلمانی که ممکن است این بیماری را درک نکنند یا از آن وحشت داشته باشند، توضیح دهید.

بنابراین اگرچه ممکن است پدر و مادر کودک مبتلا به صرع بودن در بعضی مواقع سخت باشد، اما به یاد داشته باشید که درمان موثر است و کودک مبتلا به صرع باید زندگی کاملاً طبیعی و تنها با محدودیت های کمی داشته باشد.

صرع آن گونه که به نظر می رسد ترسناک نیست.

Advertisements

تعریف صرع (Epilepsy)

صرع یک بیماری واحد نیست. بلکه یک عبارت جامع است: فردی که صرع دارد تشنج دارد، اما علت و نوع آن حملات می تواند بسیار متفاوت باشد.

کارشناسان برای تشبیه، به سرطان پستان و پروستات اشاره می کنند. با اینکه هر دو سرطان هستند، اما علل، پیشروی و درمان آن ها یکسان نیست.

انواع مختلف صرع وجود دارد که ممکن است به انواع مختلفی از درمان نیاز داشته باشند.

به همین ترتیب، تأثیر صرع بسیار پیچیده تر از نتایج این وضعیت پزشکی است. متخصصان می گویند درمان صرع چیزی فراتر از درمان تشنج است.

در حوزه بیماری صرع در کودکان، اثرات روانشناختی و ادراکی و عقلی وجود دارد که باید با آن ها کنار آمد، و این امر بر کل خانواده تأثیرگذار است.

اما اولین کاری که شما و پزشک باید انجام دهید این است که تشنج های کودک را متوقف کنید، که این اتفاق معمولاً با کمک دارو رخ می دهد. خوشبختانه داروهای موثر صرع بسیاری در دسترس هستند.

Advertisements

همچنین بخوانید: «درباره غش کردن: دلایل، نشانه ها، درمان و جلوگیری از غش»


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.