بهبود میگرن
رهایی از میگرن

بهبود میگرن: آیا رهایی از سردردهای میگرنی ممکن است؟

سردردهای میگرنی همواره موجب ناراحتی مبتلایان می شوند، اما اگر بیشتر از همیشه طول بکشند و برنامه های روزانه را مختل کنند، دیگر تحمل آن ها سخت می شود. بسیاری برای بهبود میگرن به مسکن ها روی می آورند؛ اما آیا به طور کلی رهایی از میگرن ممکن است؟ در ادامه همراه فارسی مد باشید تا درباره خلاصی از شر سردردهای میگرنی بیشتر بدانید.

هنگامی که دوباره گرفتار سردرد میگرنی می شوید – با درد همراه ذق دق سر و حالت تهوع – ممکن است از خود بپرسید که آیا هیچ وقت از شر آن ها خلاص خواهید شد یا خیر.

برخی از افراد مبتلا به میگرن مشاهده می کنند که علائم میگرن آن ها به مرور زمان از بین می رود. پزشکان به طور کامل نمی دانند که چه عواملی باعث ایجاد میگرن می شوند، بنابراین برنامه گام به گامی برای متوقف کردن آن ها وجود ندارد. اما بهبود میگرن (متوقف کردن میگرن) ممکن است.

بهبود و رهایی از میگرن
رهایی از سردردهای میگرنی

منظور از بهبود میگرن چیست؟

اگر به میگرن مبتلا هستید، ممکن است چندین بار در ماه یا حتی در برخی موراد به طور روزانه درگیر آن شوید.

اگر حداقل ۱۵ روز در ماه به آن ها مبتلا باشید، میگرن مزمن دارید. در حالی که اگر ماهیانه کمتر از ۱۵ تجربه سردرد میگرنی دارید، اما سالانه بیش از یک مورد را تجربه می کنید، میگرن موقعیتی دارید.

Advertisements

در برخی افراد، این حملات می توانند به طور نسبی یا کامل بهبود یابند:

  • بهبودی جزئی میگرن زمانی اتفاق می افتد که افراد مبتلا به میگرن مزمن به طور ناگهانی تعداد کمتری از آن ها را تجربه کنند.
  • بهبودی کامل میگرن زمانی اتفاق می افتد که افراد با میگرن موقعیتی، یک سال کامل را بدون حتی یک مورد سردرد میگرنی بگذرانند.

درباره ارتباط منیزیم با میگرن چه می دانید؟ همچنین بخوانید: «ارتباط منیزیم و میگرن: آیا منیزیم میگرن را ازبین‎‌می برد؟ + تاثیر مکمل منیزیم بر میگرن»

با «درمان» انواع سردردها، از جمله سردردهای میگرنی، بیشتر آشنا شوید: «درمان سردرد: داروها و گزینه های درمانی برای انواع سردردها»

علت بهبود میگرن

پزشکان علت بهبود میگرن در برخی از افراد مبتلا به آن را نمی دانند. اما تحقیقات نشان می دهند که موارد خاصی می توانند احتمال این امر را افزایش دهند:

  • سن و سال: احتمالا تعداد حملات میگرن شما در ماه، به مرور زمان کاهش می یابد. این مسئله برای افراد ۴۰ سال به بالا صادق است. در میان زنان، کاهش سطح هورمون ها پس از یائسگی ممکن است یک عامل آن باشد.
  • مرد بودن: مردان به طور کلی کمتر به میگرن مبتلا می شوند. همچنین مردانی که به میگرن مبتلا می شوند بیشتر از زنان بهبودی از میگرن را تجربه می کنند.
  • واکنش شما در برابر تماس: برخی از افراد مبتلا به میگرن در هنگام حمله میگرنی آن قدر به لمس حساس می شوند که حس تماس لباس بر روی پوستشان، یا اینکه اگر کسی به آرامی شانه آن ها را بخاراند، احساسی ناراحت کننده یا حتی دردناک به آن ها می دهد. اگر در هنگام حمله میگرن این اتفاق برایتان نیفتد، احتمال بهبود میگرن شما بیشتر است.
  • تعداد سردردها در ماه: مطالعات نشان می دهد که در صورت ابتلای شما به میگرن مزمن، اگر حملات کمتری داشته باشید، احتمال بهبودی جزئی میگرن شما بیشتر است. این یعنی ماهانه نزدیک ۱۵ تا به جای ۳۰ تا.

برخی تحقیقات نشان می دهد داروهایی که میگرن را درمان می کنند، منجر به بهبود میگرن نمی شوند. اما آن ها می توانند علائم را خفیف تر کرده و حملات را کمتر کنند. بنابراین این داروها می توانند در کنترل میگرن مفید باشند، حتی اگر باعث رهایی از میگرن نشوند.

ممکن است در آینده محققان مطالعاتی انجام دهند تا ببینند که آیا هیچ دارویی می تواند به کاهش تعداد حملات در ماه تا مرحله بهبود کمک کند یا نه.

Advertisements


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.