علت بیماری فیبرومیالژیا
عوامل فیبرومیالژیا

علت بیماری فیبرومیالژیا: چه عواملی باعث ایجاد فیبرومیالژیا می شوند؟

در این مطلب، که از WebMD.com ترجمه شده، درباره علت بیماری فیبرومیالژیا، از ژنتیک و جنسیت تا اضطراب و عدم تحرک کافی اطلاعاتی ارائه شده است. برای آشنایی بیشتر با عوامل فیبرومیالژیا با ما همراه باشید

هنگامی که مجروح می شوید، سیگنال های عصبی از نقطه مشکل دار بر روی بدن شما از طریق نخاع به مغز شما می روند، که این سیگنال ها را به عنوان درد احساس می کند. این یک هشدار است که نشان می دهد مشکلی وجود دارد. با بهبود شما، درد بهتر می شود و به مرور زمان از بین می رود.

اما اگر مبتلا به فیبرومیالژیا باشید، همیشه اذیت می شوید حتی وقتی بیمار یا مجروح نیستید. و درد از بین نمی رود. برخی پزشکان فکر می کنند که می دانند چرا: نگاهی به روش کنترل سیگنال های درد توسط مغز و نخاع شما.

علت بیماری فیبرومیالژیا (عوامل فیبرومیالژیا)
علت بیماری فیبرومیالژیا

هنگامی که به بیماری فیبرومیالژیا مبتلا هستید، ممکن است نسبت به حالت عادی سلول های بیشتری داشته باشید که سیگنال های درد را منتقل می کنند. و ممکن است از سلول هایی که سیگنال های درد را کند می کند کم تر داشته باشید. این بدان معناست که میزان درد شما همیشه بالاست، مثل غرش موسیقی در یک رادیو. نتیجه این است که ضربه های جزئی و کبودی ها بیش از آنچه صدمه می بینند درد می گیرند. و ممکن است به خاطر چیزهایی که اصلا نباید، احساس درد کنید.

همچنین بخوانید: درد گردن و شانه: چرا شانه هایم درد می کند؟ + تشخیص و درمان

Advertisements

علت بیماری فیبرومیالژیا (عوامل فیبرومیالژیا):

پزشکان مطمئن نیستند که چرا برخی از افراد دچار بیماری فیبرومیالژیا می شوند. به علاوه، در افراد مختلف محرک های متفاوتی برای این بیماری گزارش شده است. حتی ممکن است بیش از یک عامل داشته باشید.

این عوامل می توانند شامل موارد زیر باشند:

  • ژن ها. به نظر می رسد ابتلا به فیبرومیالژیا به صورت خانوادگی است. ممکن است والدینتان ژن هایی را به شما منتقل کنند که شما را نسبت به درد حساس تر می کند. همچنین سایر ژن ها می توانند باعث افزایش احتمال احساس اضطراب یا افسردگی شما شوند، که این امر باعث وخیم تر شدن درد می شود.
  • بیماری های دیگر. یک بیماری دردناک مانند آرتروز یا یک عفونت احتمال ابتلای شما به فیبرومیالژیا را بالا می برد.
  • سوء استفاده عاطفی یا جسمی. کودکانی که مورد آزار و اذیت قرار می گیرند احتمال بالاتری برای ابتلا به این بیماری در بزرگسالی دارند. علت این مسئله می تواند این باشد که سوءاستفاده شیوه کنترل درد و استرس در مغز را تغییر می دهد.
  • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD). برخی از افراد بعد از یک اتفاق وحشتناک مانند جنگ، تصادف خودرو یا تجاوز جنسی، این مشکل سلامت روانی را تجربه می کنند. این رویداد ها در بعضی افراد با فیبرومیالژیا نیز مرتبط است.

همچنین بخوانید: تاثیر کم خوابی بر درد: خواب کم تر به معنای درد بیشتر است

علت بیماری فیبرومیالژیا:

  • جنسیت. این بیماری در زنان بسیار بیشتر از مردان شایع است. پزشکان فکر می کنند این مسئله به نحوه احساس و واکنش به درد در مردان و زنان مرتبط است، و همچنین اینکه جامعه چگونه از آن ها انتظار دارد که به درد پاسخ دهند.
  • اضطراب و افسردگی. به نظر می رسد که این موارد و سایر اختلالات خلقی با فیبرومیالژیا ارتباط دارند، اگرچه هیچ مدرکی مبنی براینکه این موارد موجب آن می شوند وجود ندارد.
  • عدم تحرک کافی. این بیماری در افرادی که از نظر جسمی فعال نیستند بسیار شایع تر است. ورزش یکی از بهترین درمان ها برای فیبرومیالژیا سات که همواره در دسترس شماست. ورزش می تواند به پایین آمدن حجم درد کمک کند.

همچنین بخوانید: علائم جسمی اضطراب و استرس: از مشکلات خواب تا مشکلات جنسی


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.