درباره سلامت و ایمنی مژه های مصنوعی مگنتی (مغناطیسی)
ایمنی استفاده از مژه های مصنوعی مگنتی (مغناطیسی) و سلامت چشم و مژه ها

مژه مصنوعی مگنتی (مغناطیسی): آیا مژه های مگنتی ایمن هستند؟

درباره ایمنی استفاده از مژه مصنوعی مگنتی (مژه مغناطیسی) و تاثیر آن بر سلامت مژه ها و چشم چه می دانید؟

مژه های مغناطیسی به خاطر استفاده آسان و ایمن به فروش می روند. اما چشمان شما بسیار مهم هستند – و البته ظریف. در اینجا آنچه که باید درباره این محصول آرایشی مد روز بدانید آورده شده است.

مژه مصنوعی مگنتی یا مغناطیسی (Magnetic Eyelashes) چیست؟

این محصولات با قابلیت استفاده مجدد در فروشگاه های زنجیره ای معروف و خرده فروشی های آنلاین در دسترس هستند. محبوبیت آن ها در سال ۲۰۱۸ به طور جهشی افزایش یافت، که احتمالاً به خاطر یک دلیل اصلی است: سهولت مصرف.

بر خلاف افزودنی های قدیمی مژه، که با کمک چسب بر روی پلک می چسبیدند، مژه های مغناطیسی حاوی آهنرباهای ریزی هستند. آن ها در دولایه به بالا و پایین مژه های بالایی شما متصل می شوند. شما می توانید به نرمی با جدا کردن لایه ها آن ها را بردارید.

همانند استفاده از هر چیز دیگری که آن را رو و یا داخل بدنتان قرار می دهید، خطرات احتمالی در استفاده از مژه های مصنوعی مگنتی وجود دارد.

Advertisements

ایمنی مژه های مگنتی و سلامت چشم ها
درباره ایمنی مژه های مغناطیسی و سلامت چشم و مژه ها

آیا مژه مصنوعی مگنتی ایمن است؟

در پاسخ کوتاه باید گفت اینطور به نظر می رسد که بله. اما چند نکته وجود دارد که باید درباره استفاده از مژه مصنوعی مغناطیسی در ذهن داشته باشید.

FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) تمام مژه های مصنوعی و افزودنی ها -و چسب هایی که به همراه آن ها استفاده می شوند- را مستلزم می کند که قوانین این سازمان در مورد مواد آرایشی را رعایت کنند. اما این قوانین به اندازه قوانین مربوط به مواد مخدر یا تجهیزات پزشکی سختگیرانه نیستند.

در حالی که چسب های مورد استفاده در مژه های مصنوعی سنتی می توانند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و تحریک شوند، مژه های مغناطیسی از این چسب ها استفاده نمی کنند. اما اگر به طور صحیح و دقیق از آن ها استفاده نکنید، هنوز هم ممکن است مبتلا به حساسیت یا عفونت شوید.

مژه های مصنوعی، چه سنتی و چه مغناطیسی، می توانند از موی انسان و یا از مواد مصنوعی دست ساز انسان ساخته شوند. به علاوه، بدانید که کیفیت آن ها نیز می تواند متفاوت باشد.

مانند سایر افزودنی های مژه، همچنان هنگام برداشتن مژه مغناطیسی، ممکن است مژه هایتان را از دست بدهید. آن ها می توانند مژه های طبیعی شما را بشکنند یا باعث رشد آن ها در جهت اشتباه شوند.

اهمیتی ندارد که چه نوعی را می خرید، لمس کردن چشمتان برای قرار دادن مژه ها می تواند منجر به عفونت چشم شود. همچنین ممکن است گل مژه بر پلک چشمتان ایجاد شود.

Advertisements

همچنین بخوانید: سندرم خشکی چشم: نشانه ها، علت ها، تشخیص و درمان

نکات ایمنی قابل توجه در استفاده از مژه مگنتی

اگر تصمیم دارید از مژه های مصنوعی مغناطیسی استفاده کنید، نکات زیر را در خاطر داشته باشید:

  • مژه مگنتی را با بقیه افراد به اشتراک نگذارید.
  • جعبه ی مژه هایتان را تمیز و بسته نگه دارید.
  • مژه های مغناطیسی خود را در مکان های خیلی گرم نگهداری نکنید.
  • اگر چشمان شما تحریک می شود، استفاده از مژه مگنتی را متوقف کنید.
  • اگر عفونتی دارید یا پوست اطراف چشمتان تحریک شده است، از آن ها استفاده نکنید. هر یک از مژه هایی را که در حدود زمان عفونت یا تحریک استفاده کرده بودید به دور بیندازید.
  • دستان خود را پیش از لمس پلک های خود بشویید.
  • مراقبت باشید که کره چشمتان را لمس نکنید و خراش ندهید.
  • سعی نکنید که مژه ها را در یک وسیله در حال حرکت بر روی پلک هایتان بگذارید. ممکن است دستان شما لغزش پیدا کنند؛ این می تواند منجر به آسیب یا عفونت شود.
  • اگر MRI دارید، با پزشک خود مشورت کنید که آیا استفاده از مژه هایتان در آن روز بی خطر است یا خیر.

در صورت وجود هرگونه واکنش ناخوشایند به محصولات تقویت کننده مژه چشم، چه افزودنی ها، چه مژه های مغناطیسی و یا قطرات چشم، حتما با پزشک خود مشورت کنید.


منابع

۱- برگرفته از (متن انگلیسی): www.webmd.com (WebMD – Better information. Better health.)

۲- تصاویر: تصویر اول: Fashion vector created by macrovector – www.freepik.com | تصویر دوم: Design vector created by macrovector – www.freepik.com

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.