وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز دوشنبه، 15 آذر 1400؛ روز بخیر ;)

استفاده از مژه مصنوعی مغناطیسی: آیا مژه های مگنتی ایمن هستند؟

در این مطلب، که از radiance وبسایت WebMD.com ترجمه شده، درباره ایمنی در استفاده از مژه مغناطیسی (مژه مگنتی) و سلامت مژه مصنوعی مغناطیسی اطلاعاتی مطرح شده است. با ما همراه باشید.

مژه های مغناطیسی به خاطر مصرف آسان و ایمن به فروش می روند. اما چشمان شما مهم هستند – و البته ظریف. در اینجا آنچه که باید درباره این محصول آرایشی مد روز بدانید آورده شده است.

ایمن بودن استفاده از مژه مغناطیسی (مژه مگنتی)
آیا مژه های مگنتی (مژه مغناطیسی) ایمن هستند؟

مژه های مغناطیسی: آن ها چیستند؟

این محصولات با قابلیت استفاده مجدد در فروشگاه های زنجیره ای معروف و خرده فروشی های آنلاین در دسترس هستند. محبوبیت آن ها در سال ۲۰۱۸ به طور جهشی افزایش یافت، که احتمالاً به خاطر یک دلیل اصلی است: سهولت.

بر خلاف افزودنی های قدیمی، که با کمک چسب بر روی پلک می چسبیدند، مژه های مغناطیسی حاوی آهنرباهای ریزی هستند. آن ها در دولایه به بالا و پایین مژه های بالایی خودتان متصل می شوند. شما می توانید به نرمی با جدا کردن لایه ها آن ها را بردارید.

هانند هر چیز دیگری که رو و یا داخل بدنتان قرار می دهید، خطرات احتمالی وجود دارد.

همچنین بخوانید: سندرم خشکی چشم: نشانه ها، علت ها، تشخیص و درمان

آیا مژه های مگنتی ایمن هستند؟

در پاسخ کوتاه باید گفت اینطور به نظر می رسد که بله. اما چند نکته وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید.

FDA تمام مژه های مصنوعی و افزودنی ها -و چسب هایی که به همراه آن ها استفاده می شوند- را مستلزم می کند که قوانین این سازمان در مورد مواد آرایشی را رعایت کنند. اما این قوانین به اندازه قوانین مربوط به مواد مخدر یا تجهیزات پزشکی سختگیرانه نیستند.

در حالی که چسب های مورد استفاده در مژه های مصنوعی سنتی می توانند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک و تحریک شوند، مژه های مغناطیسی از این چسب ها استفاده نمی کنند. اما اگر به طور صحیح و دقیق از آن ها استفاده نکنید، هنوز هم ممکن است دچار حساسیت یا عفونت شوید.

مژه های مصنوعی، چه سنتی و چه مغناطیسی، می توانند از موی انسان و یا مواد مصنوعی دست ساز انسان ساخته شوند. به علاوه، بدانید که کیفیت نیز می تواند متفاوت باشد.

مانند سایر افزودنی های مژه، همچنان هنگام برداشتن مژه مغناطیسی، مژه ها را از دست بدهید. آن ها می توانند مژه های طبیعی شما را بشکنند یا باعث رشد آن ها در جهت اشتباه شوند.

اهمیتی ندارد که چه نوعی را می خرید، لمس کردن چشمتان برای قرار دادن مژه ها می تواند منجر به عفونت چشم شود. همچنین ممکن است گل مژه بر پلک چشمتان ایجاد شود.

همچنین بخوانید: تنبلی چشم: دلایل و عوامل تنبلی چشم

نکات ایمنی

اگر تصمیم دارید از مژه های مغناطیسی استفاده کنید، نکات زیر را در خاطر داشته باشید:

  • مژه مغناطیسی را با بقیه افراد به اشتراک نگذارید.
  • جعبه ی مژه هایتان را تمیز و بسته نگه دارید.
  • مژه های مغناطیسی خود را در مکان های خیلی گرم ذخیره نکنید.
  • اگر چشمان شما تحریک می شود، استفاده از مژه مگنتی را متوقف کنید.
  • اگر عفونتی دارید یا پوست اطراف چشمتان تحریک شده است، از آن ها استفاده نکنید. هر مژه را که در حدود زمان عفونت یا تحریک استفاده کرده بودید به دور بیندازید.
  • دستان خود را پیش از لمس پلک های خود بشویید.
  • مراقبت باشید که کره چشمتان را لمس نکنید و خراش ندهید.
  • سعی نکنید که مژه هایتان را در یک وسیله در حال حرکت بگذارید. ممکن است دستان شما لغزش پیدا کنند. این می تواند منجر به آسیب یا عفونت شود.
  • اگر MRI دارید، با پزشک خود مشورت کنید که آیا استفاده از مژه هایتان در آن روز بی خطر است یا خیر.

در صورت وجود هرگونه واکنش ناخوشایند به محصولات تقویت کننده مژه چشم، چه افزودنی ها، چه مژه های مغناطیسی و یا قطرات چشم، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین بخوانید: نور آبی از تلفن شما ممکن است به طور دائمی به چشم شما آسیب برساند


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *