وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز یکشنبه، ۳ بهمن ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
علائم، تشخیص، پیشگیری و درمان عفونت کلامیدیا
عفونت کلامیدیا

عفونت کلامیدیا: علائم کلامیدیا در مردان و زنان، تشخیص و درمان کلامیدیا

در این مقاله، که از WebMD.com ترجمه شده، درباره عفونت کلامیدیا، علائم آن در مردان و زنان، پیشگیری، تشخیص و درمان عفونت کلامیدیا اطلاعاتی بیان شده است. با ما همراه باشید.

کلامیدیا یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی در ایالات متحده است. این عفونت به راحتی گسترش می یابد، زیرا اغلب علایمی به وجود نمی آورد و ممکن است ناآگاهانه به شریک زندگی منتقل شود. در حقیقت حدود ۷۵٪ از عفونت ها در زنان و ۵۰٪ در مردان بدون علامت هستند.

همچنین بخوانید: بیماری های منتقله جنسی – راهنمای شما برای بیماری های آمیزشی

علائم، تشخیص، پیشگیری و درمان عفونت کلامیدیا
عفونت کلامیدیا

علائم کلامیدیا چیست؟

به علت اینکه علائم این بیماری همیشه مشهود نیست، اینکه بگوییم شما به عفونت کلامیدیا مبتلا شده اید آسان نیست. اما در صورت بروز، معمولاً طی یک تا سه هفته از ارتباط قابل ملاحظه هستند، و می توانند شامل موارد زیر باشند:

نشانه ها و علائم کلامیدیا در زنان

همچنین بخوانید: رابطه جنسی دردناک در زنان: علت ها و درمان

نشانه ها وعلائم کلامیدیا در مردان

همچنین بخوانید: انزال دردناک: ۱۰ علت برای درد و سوزش در انزال + درمان


کلامیدیا چگونه تشخیص داده می شود؟

چند آزمایش مختلف وجود دارد که پزشک شما می تواند برای تشخیص کلامیدیا استفاده کند. او احتمالاً از یک سواب استفاده می کند تا نمونه ای از مجرای ادراری در مردان و یا از دهانه رحم در زنان گرفته، و سپس نمونه را به آزمایشگاه بفرستد تا مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. آزمایشات دیگری نیز وجود دارند که نمونه ادرار را برای وجود باکتری بررسی می کند.

همچنین بخوانید: حقایقی از عفونت HPV دستگاه تناسلی (ویروس پاپیلوم انسانی)


درمان کلامیدیا چیست؟

در صورت ابتلا به کلامیدیا، پزشک شما آنتی بیوتیک های خوراکی، معمولاً آزیترومایسین (زیتروماکس) یا داکسی سایکلین را تجویز می کند. پزشک شما همچنین درمان شریک زندگی شما را پیشنهاد خواهد کرد، تا از عفونت دوباره و گسترش بیشماری جلوگیری شود.

در صورت درمان، عفونت باید طی حدود یک یا دو هفته از بین برود. مهم است که تمام آنتی بیوتیک های خود را مصرف کنید، حتی اگر احساس بهتری داشته باشید.

مرتبط: از CDC: درباره مقاومت آنتی بیوتیکی، یک تهدید جهانی

زنانی که به کلامیدیای شدید مبتلا شده اند ممکن است به بستری شدن در بیمارستان، آنتی بیوتیک های داخل وریدی (دارویی که از طریق سیاهرگ وارد می شود)، و داروی درد نیاز داشته باشند.

پس از مصرف آنتی بیوتیک ها، افراد باید بعد از سه ماه مجددا آزمایش شوند تا مطمئن شوند که عفونت درمان شده است. این امر، به ویژه اگر مطمئن نیستید که شریک زندگی شما درمان شده است، اهمیت دارد. اما، حتی اگر شریک زندگی شما درمان شده باشد، باید آزمایش را انجام دهید. تا زمانی که مطمئن نشده اید که شما و شریک زندگی تان دیگر مبتلا به این بیماری نیستید، رابطه جنسی نداشته باشید.


برای مطالعه ادامه این مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *