علائم دیابت
علائم انواع بیماری دیابت

کوتاه درباره علائم انواع بیماری دیابت (مرض قند)

در این مقاله، که از وبسایت CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا) ترجمه شده است، درباره نشانه ها و علائم دیابت (علائم مرض قند یا قند خون بالا) و علائم انواع بیماری دیابت (علائم دیابت نوع ۱، نوع ۲ و دیابت بارداری) اطلاعاتی ارائه شده است. با ما همراه باشید.

اگر هرکدام از علائم دیابت که در پایین ذکر می شود را دارید، برای آزمایش قند خون خود به پزشکتان مراجعه کنید:

علائم انواع بیماری دیابت (علائم مرض قند - علائم قند خون بالا)

همچنین بخوانید: دیابت و شیرینی ها: آیا در دیابت می توان غذای شیرین خورد؟

دیابت نوع ۱

افرادی که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند همچنین ممکن است علائمی چون حالت تهوع، استفراغ یا درد معده داشته باشند. علائم دیابت نوع ۱ می توانند تنها در چند هفته یا ماه ظاهر شوند و می توانند شدید باشند. نشانه های دیابت نوع ۱ معمولا هنگامی که شما کودک، نوجوان یا جوان هستید آغاز می شوند، اما می توانند در هر سنی اتفاق بیفتند.

دیابت نوع ۲

علائم دیابت نوع ۲ معمولا در طول سالیان متمادی ایجاد می شوند و می توانند در مدت طولانی بدون آنکه بیمار متوجه آن ها شود وجود داشته باشند (گاهی اوقات اصلا نشانه قابل توجهی وجود ندارد). دیابت نوع ۲ معمولا هنگامی که شما بزرگسال هستید آغاز می شود. با این حال کودکان، نوجوانان و جوانان بیشتری به طور فزاینده به آن مبتلا می شوند. به خاطر آن که شناسایی نشانه های دیابت نوع ۲ دشوار است، دانستن عوامل خطر (ریسک فاکتور های) دیابت نوع ۲ و ملاقات با پزشک برای بررسی اینکه آیا آن عوامل را دارید، مهم است.

Advertisements

همچنین بخوانید: حقایقی از دیابت نوع ۲

دیابت بارداری

دیابت بارداری ( یا Gestational diabetes) به طور معمول در میانه بارداری مشاهده می شود و معمولا هیچ علامتی ندارد. اگر شما بارداری هستید، باید بین هفته ۲۴ تا ۲۸ ام حاملگی برای دیابت بارداری آزمایش شوید، تا بتوانید در صورت لزوم برای حفاظت از سلامتی خود و کودکتان تغییراتی ایجاد کنید.

همچنین بخوانید: دیابت: قرص انسولین شاید بالاخره در دسترس باشد


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.