جراحی کشیدن دندان عقل
کشیدن دندان عقل

جراحی کشیدن دندان عقل: چشم انداز، بهبود و درد کشیدن دندان عقل

در این مقاله، که از WebMD.com ترجمه شده است، درباره جراحی کشیدن دندان عقل، آمادگی های پیش از آن، موارد قابل توجه حین عمل و نکات مهم بعد از جراحی کشیدن دندان عقل (از جمله درد کشیدن دندان عقل) اطلاعاتی بیان شده است. با ما همراه باشید.

دندان پزشکتان به شما اطلاع می دهد زمان آن شده که دندان های عقل خود را بکشید. او ممکن است شما را به یک جراح دهان و دندان ارجاع دهد، که این عمل را در مطب خود انجام می دهد. باید فقط چند روز طول بکشد تا شما بهبود پیدا کنید و احساس معمول داشته باشید.

 جراحی دندان عقل و درد کشیدن دندان عقل
جراحی کشیدن دندان عقل

چرا دندان عقل را بیرون می کشند؟

دندان های عقل سومین مجموعه از دندان های آسیا در عقب دهان شما هستند. آنان معمولا بین ۱۷ تا ۲۵ سالگی می آیند و در نگاره اشعه X قابل مشاهده هستند. اغلب افراد به خاطر یکی از این دلایل آن ها را می کشند:

 • دندان های عقل تحت فشار قرار گرفته اند. از آنجا که دندان های عقل تا به حال در عقل دهان شما بوده اند، ممکن است به طور عادی بیرون نیایند. آن ها می توانند در ناحیه فک یا لثه شما گیر بیفتند، که این موضوع می تواند دردناک باشد.
 • دندان های عقل در زاویه اشتباه می آیند. آن ها ممکن است علیه دندان های دیگر شما فشار وارد آورند.
 • دهان شما به اندازه کافی بزرگ نیست. فک شما جایی برای یک مجموعه اضافی از دندان های آسیا ندارد.
 • شما به پوسیدگی دندان یا بیماری لثه مبتلا هستید. ممکن است نتوانید با مسواک یا نخ دندان خود به دندان های عقلتان دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید: چهار مورد که باید درباره سلامت دهان در بارداری بدانید


پیش از جراحی کشیدن دندان عقل

شما با جراح دهان و دندان ملاقات می کنید تا در مورد عمل گفتگو کنید. در این قرار ملاقات، مطمئن شوید که:

Advertisements

 • در مورد هرگونه مشکل سلامتی که دارید صحبت کنید.
 • داروهایی را که به طور مرتب مصرف می کنید ذکر کنید.
 • هر سوالی که راجع به جراحی دارید بپرسید.
 • در مورد نوع بی هوشی که خواهید داشت، بحث کنید. در طی عمل جراحی می توانید بی حس یا بی هوش شوید.
 • زمان تعطیل شدن از محل کار یا مدرسه را برای انجام عمل جراحی خود و استراحت پس از آن در خانه تنظیم کنید. در صورت لزوم مراقبت از کودک، حیوان خانگی یا نحوه رسیدن به خانه را در نظر بگیرید.

در طول جراحی کشیدن دندان عقل

جراحی شما باید ۴۵ دقیقه یا کمتر طول بکشد.

شما یکی از این نوع بیهوشی یا بی حسی ها را دریافت خواهید کرد، بنابراین در حین کشیدن دندان عقل احساس درد نخواهید داشت:

 • بی حسی موضعی: پزشک شما با تزریق بی حسی موضعی مانند نووکائین، لیدوکائین یا مپیواکائین دهان شما را بی حس می کند. همچنین ممکن است در طول جراحی نیتروس اکساید یا گاز خنده را استنشاق کنید تا آرامش یابید یا حتی چرت بزنید. کمی بعد باید دوباره احساس هوشیاری کنید.
 • آرام بخش IV (داخل وریدی): جراح دهانتان را بی حس می کند و همچنین از طریق وریدی که در بازوی شما قرار دارد، به شما دارو می دهد تا در شما خواب آلودگی ایجاد کند. ممکن است در تمام طول عمل جراحی دندان عقل بخوابید.
 • بی هوشی عمومی: شما یا داروها را از طریق ورید دریافت خواهید کرد و یا گاز را از طریق ماسک تنفس می کنید. تمام مدت خواب خواهید بود و ممکن است بعد از جراحی به مدت یک ساعت یا بیشتر بیدار نشوید.

ممکن است پزشکتان مجبور شود لثه یا استخوان شما را ببرد تا دندان ها را خارج کند. اگر این طور باشد، او با بخیه زخم ها را می بندد تا سریع تر بهبود پیدا کنند. این بخیه ها معمولاً بعد از چند روز حل می شوند. همچنین ممکن است او برای کشیدن بخشی از خون پد های گاز را داخل دهان شما قرار دهد.


برای مطالعه ادامه این مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.