وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز دوشنبه، ۳ آبان ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
درمان گوش درد و عفونت گوش
عفونت گوش

عفونت گوش در کودکان و بزرگسالان: تشخیص، درمان و داروها

در این مقاله، که از WebMD.com ترجمه شده است، درباره عفونت گوش در کودکان و بزرگسالان، تشخیص آن و درمان درد گوش (درمان عفونت گوش) اطلاعاتی ارائه شده است. با ما همراه باشید.

اگر با کودکان کار می کنید، احتمالا می دانید که عفونت گوش کودکان چقدر شایع است. بزرگسالان هم دچار عفونت گوش می شوند، اما بچه ها بسیار بیشتر به آن مبتلا می شوند. این بدان خاطر است که با ویروس ها و باکتری ها به خوبی مبارزه نمی کنند، و گوش های کوچک آن ها هنوز در کشیدن مایعات خیلی خوب عمل نمی کنند.

ممکن است شما یا فرزندتان همراه با درد گوش، گلودرد، گرفتگی بینی یا تب داشته باشید. این ها علائم یک عفونت احتمالی است.

همچنین بخوانید: شناخت عفونت گوش: علائم عفونت گوش در کودکان و بزرگسالان

با پزشک خود تماس بگیرید تا با اطمینان بگوید که چه اتفاقی افتاده است. اگر این یک عفونت باشد، او می تواند بهترین روش درمانی را برای شما توصیه کند.

تشخیص عفونت گوش و درمان گوش درد
تشخیص و درمان گوش درد و عفونت گوش

تشخیص عفونت گوش: پزشک من به دنبال چه چیزی می گردد؟

پزشک از شما درمورد هرگونه علائمی که داشته اید خواهد پرسید. مطمئن باشید همراه یادداشت هایی که ممکن است نیاز داشته باشید و سوالاتی که در ذهن دارید به مطب بروید.

او با ابزاری به نام اتوسکوپ برای علائم عفونت به پرده گوش نگاه می کند. اینجام این کار برای یک نوزاد پرسر و صدا امری دشوار است؛ بنابراین اگر نوزاد شما گوش درد دارد آماده کمک به آرام کردن او باشید.

علائم عفونت شامل قرمزی پرده گوش یا برآمدگی پرده گوش به خاطر مایعات موجود در پشت آن است. این مایع ممکن است همچون زمان سرماخوردگی رقیق، یا همچون چرک غلیظ باشد. اوتیت مدیا به معنای التهاب گوش میانی است. یک پافر (puffer) که به اتوسکوپ متصل شده است هوا را می دمد تا ببیند که آیا پرده گوش نازک شما حرکت می کند. در صورت وجود مایع در گوش میانی، پرده گوش سخت تر می شود و جلو و عقب نمی رود.

همچنین ممکن است پزشک با ابزار دیگری به دنبال علائم عفونت باشد. این وسیله تمپانومتر نامیده می شود، و از فشار هوا و صدا برای چک کردن مایع در گوش میانی استفاده می کند.


درمان عفونت گوش (درمان گوش درد)

اغلب یک ویروس باعث ایجاد عفونت گوش می شود، که در این صورت آنتی بیوتیک ها کمکی نمی کنند. بر اساس تاریخچه پزشکی، اگز پزشک شما گمان کند که ممکن است باکتری ها موجب ایجاد عفونت شده باشند، آنتی بیوتیک تجویز می کند.

همچنین بخوانید: چرا هرگز نباید آنتی‌بیوتیک خود را به اشتراک بگذارید؟

شما همچنین می توانید با پزشکتان درباره کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید، گفتگو کنید.

برای مطالعه ادامه این مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *