جلوگیری از ریزش مو
مراقبت از مو ها و جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو با مراقبت صحیح از موها

در این مطلب، که از www.webmd.com ترجمه شده است، راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش مو و مراقبت صحیح از مو برای پیشگیری از آسیب دیدگی موها بیان شده است. با ما همراه باشید.

آیا می توان از ریزش مو جلوگیری کرد؟

اگرچه شما نمی توانید طاسی طبیعی را برگردانید، اما می توانید از موها در برابر آسیب هایی که در نهایت ممکن است به نازک شدن آن ها منجر شود محافظت کنید.

بسیاری از افراد فشار فوق العاده ای به موهای خود موارد می کنند. سشوارها، دستگاه های فرزنی داغ، رنگ های مو، مواد دائمی، کش های محکم، محصولات صاف کننده مو و مواد آرایشی و بهداشتی با مواد شیمیایی ممکن است باعث ایجاد موهای خشک، شکننده و نازک شود.

جلوگیری از ریزش مو
مراقبت صحیح از موها و جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از آسیب دیدگی موها و جلوگیری از ریزش مو

برای جلوگیری از آسیب دیدگی موهایی که ممکن است باعث ریزش مو شود، این نکات را دنبال کنید:

  • طبیعی شوید: موهای خود را با رنگ و بافت طبیعی اش رها کنید. اگر این به اختیار شما نیست، بین جشن ها و درمان های شیمیایی به موها فرصت بهبودیافتن بدهید. موهای خود را با بند های محکم نبندید.
  • محصولات را عاقلانه انتخاب کنید: از یک شامپوی اصلی که برای نوع موی شما طراحی شده استفاده کنید. هنگام فر کردن موهایتان غلتک های اسفنجی که آسیب کمتری دارند را انتخاب کنید. همچنین از یک برس به طور ملایم سفت، با موهای طبیعی که احتمال پاره کردن موهایتان را به حداقل می رساند استفاده کنید.
  • به درستی برس بزنید: درست برس کشیدن به موها به اندازه هر محصول بدون نسخه ای می تواند برای موها موثر باشد. با استفاده از یک برس مناسب، حرکات کامل را از پوست سر تا نوک موهایتان بکشید تا روغن طبیعی مو را توزیع کنید. ملایم باشید، و از برس کشیدن موهایتان هنگامی که خیس هستند جلوگیری کنید، علی الخصوص وقتی شکننده اند. بهتر است روی موهای مرطوب از یک شانه دندانه دار استفاده کنید.

همچنین بخوانید: آیا خوابیدن با مو های خیس بد است؟

Advertisements


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.