وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز یکشنبه، ۳ بهمن ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
کاهش اضطراب
کاهش اضطراب و دلشوره

کاهش اضطراب: چگونه می توان کم تر مضطرب بود؟

در این مقاله، که از نوشته دکتر Seth J. Gillihan ترجمه شده است، راهکار های عملی برای کاهش اضطراب و استرس به صورت تدریجی در افراد مستعد استرس و اضطراب (درمان اضطراب و کاهش آن) ارائه شده است. با ما همراه باشید.

اگر به طور مرتب با اضطراب مقابله می کنید، احتمالاً تاکنون مهارت هایی برای مدیریت احساسات اضطرابی خود کسب کرده اید. شاید برای آرام کردن سیستم عصبی خود تکنیک های تنفس را انجام دهید، و یا بدن خود را به حرکت در می آورید تا حواس شما را از نگرانی ها منحرف کند.

اما آیا می توان اضطراب را در سطح عمیق تری کاهش داد؟ آیا می توانید فردی با اضطراب کمتر شوید؟

نتایج مطالعات تحقیقی متعددی می گویند که می توانید. البته این را نمی گویم که آسان است. اضطراب ترکیبی از علائم ذهنی، عاطفی و جسمی است و با عادات دیرینه ای که فرد ممکن است برای سال ها و حتی ده ها سال داشته باشد همراه است.

به عنوان مثال، کسی که اضطراب اجتماعی بالایی دارد ممکن است عادت داشته باشد که فکر کند که افراد دیگر او را «عجیب» می بینند. این الگوی تفکر ممکن است در طول هزاران تعامل تقویت شده باشد، و شکستن آن دشوار گردد.

تبدیل شدن به یک فرد کمتر مضطرب، نیاز به یک برنامه منظم برای برنامه ریزی مجدد در عادات ما دارد. و از آنجا که اضطراب بر ذهن، بدن و روح شما تأثیر می گذارد، تبدیل شدن به فردی کمتر مضطرب نیاز به تمرین روش های جدید تفکر، فعالیت و بودن در جهان دارد.

روش هایی برای شروع بازآموزی مغز

اگر آماده کاهش دادن اضطراب هستید، در زیر برخی روش ها که می توانید برای شروع بازآموزی مغز خود از آن ها استفاده کنید، ذکر شده است. یکی از این راهکارها را انتخاب کنید تا در این هفته روی این موضوع تمرکز کنید، و هر روز عادات جدید را تمرین کنید – از امروز شروع کنید.

کاهش اضطراب و درمان اضطراب
کاهش اضطراب: راهکار هایی برای کم تر مضطرب بودن

کاهش استرس,درمان اضطراب,درمان تدریجی اضطراب,کاهش نگرانی,درمان نگرانی,کاهش بی قراری,راهکار های کاهش اضطراب و بی قراری,تکنیک های کاهش اضطراب,راه های کاهش استرس,راه های کاهش اضطراب,تکنیک های ذهنی برای کاهش اضطراب,راه های کاهش اضطراب و دلشوره,کاهش دلشوره,راه های غلبه بر اضطراب

THINK (استراتژی های شناختی)

افکار توانمندساز را تمرین کنید.

اگر بسیار مضطرب هستید، ممکن است افکار اضطرابی حتی قبل از بیرون آمدن از رختخواب در صبح آغاز شود؛ مواردی مانند نگرانی “چه می شود اگر…” و شک در مورد توانایی شما برای مقابله با چالش های روز.

تفکر فعالانه را در روش هایی که شما را توانمند می سازند تمرین کنید. برای مثال، از وقتی که شما بیدار می شوید به این فکر کنید که «من امروز آنچه را نیاز دارم در اختیار دارم» و «من امروز از همان نیرویی استفاده خواهم کرد که تاکنون مرا به اینجا رسانده است». افکاری را که می خواهید با خود بگویید، بنویسید و آن ها را همراه خود داشته باشید تا در طول روز به آن ها مراجعه کنید.

رابطه خود با اضطراب را تغییر دهید.

هرچه بیشتر سعی کنید از اضطراب دوری کنید، بیشتر می تواند بر زندگی شما مسلط شود. بنابراین به طور متناقض ، یک راه مطمئن برای اینکه فردی کم تر مضطرب باشید، شروع به در نظر گرفتن اضطراب به عنوان یک چیز اجتناب ناپذیر است.

وقتی فهمیدید که دارید سعی می کنید خود را دچار اضطراب نکنید، به جای آن تمرکز خود را بر روی آنچه در آن شرایط نیاز است انجام دهید ببرید. به عنوان مثال، اگر از یک گفتار عصبی هستید توجه خود را به آنچه می خواهید بگویید متمرکز کنید، صرف نظر از اینکه اضطراب چه می کند.

همچنین می توانید رابطه خود را با نگرانی تغییر دهید. اگر مستعد نگرانی مزمن هستید، احتمالاً حداقل به طور ضمنی اعتقاد دارید که باید نگران باشید یا مجبورید نگران باشید. در حقیقت، نگرانی موثر نیست؛ ما را از دل درد و غصه آینده مصون نمی سازد، به ما انگیزه نمی بخشد، و توانایی حل مسئله ما را بهبود نمی بخشد (برخی از باور های شایع درباره نگرانی). وقتی هنگام نگرانی مچ خود را گرفتید، به خودتان اجازه دهید که به آنچه واقعا در آن موقعیت می توانید تغییر دهید، تمرکز کنید.


برای مطالعه ادامه این مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *