تعویض مفصل
عمل جراحی تعویض مفصل

جراحی تعویض مفصل: فواید و عوارض تعویض مفصل

در بعضی موارد، پزشکان می توانند عفونت را با استفاده از آنتی بیوتیک ها از بین ببرند. اما ممکن است مجبور شوند مجدداً جراحی کنند تا ایمپلنت آلوده جایگزین شود.

ترومبوز ورید عمقی

برخی از رگ هایی که خون شما را حمل می کنند در نزدیکی سطح پوست شما قرار گرفته اند. بقیه آن ها در عمق عضلات یا بافت های شما هستند. ترومبوز ورید عمقی اصطلاحی برای لخته شدن خون -اصولاً انسداد- است که در یکی از این رگ های عمیق شکل می گیرد.

این لخته خون می تواند باعث درد و تورم شود. همچنین ممکن است به رگ شما آسیب برساند. در موارد نادر، لخته ممکن است آزاد شود و یک انسداد تهدید کننده حیات ایجاد کند.

جراحی تعویض مفصل می تواند جریان خون در رگ های عمیق بدن قسمت پایینی بدن شما را تغییر دهد. به همین دلیل باعث ایجاد لخته های وریدهای عمقی در بعضی از افراد می شود.

سایر عوارض

در بعضی موارد ممکن است استخوان های اطراف مفصل شما در اثر جراحی شکسته شوند یا ترک بردارند. برای رفع این شکستگی ممکن است پزشک شما مجبور به عمل مجدد شود.

Advertisements

تعویض مفصل شانس دررفتگی مفصل را افزایش می دهد. همچنین، ممکن است پایی که پزشک شما آن را ترمیم می کند کمی کوتاه تر یا بلند تر از گذشته شود.

آسیب عصبی ممکن است، که می تواند باعث درد و علائم دیگر شود.

ممکن است در آینده به یک عمل جراحی تعویض مفصل دوم نیاز داشته باشید. مفاصل مصنوعی برای همیشه دوام ندارند. پزشکان معمولاً می گویند حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال می توانید روی آن ها حساب کنید. مفصل های مصنوعی جدیدتر ممکن است طولانی تر باقی بماند، اما هیچ تضمینی در این زمینه وجود ندارد.

عوارض تعویض مفصل,جراحی جایگزینی مفصل, جایگزینی مفصل زانو,تعویض مفصل لگن


بهبودی از عمل جراحی تعویض مفصل

بهبودی دردی را شامل می شود که می تواند چندین ماه ادامه یابد. شما باید چند روز تا چند هفته را با عصای زیر بغل یا واکر قدم بزنید.

همچنین، شما باید به انجام فیزیوتراپی و سایر تمرینات طراحی شده برای کمک به عملکرد خوب مفصل جدید خود بپردازید.

Advertisements

اما به محض این که این وضعیت تمام شد، یک فرصت بزرگ وجود دارد که از درد، سختی و سایر علائمی که قبل از انجام جراحی بخش هایی از زندگی را دشوار ساخته بود، خلاص شوید.


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.