وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز یکشنبه، ۳ بهمن ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
تعویض مفصل
عمل جراحی تعویض مفصل

جراحی تعویض مفصل: فواید و عوارض تعویض مفصل

در این مقاله، که از WebMD.com ترجمه شده، درباره فواید و عوارض جراحی تعویض مفصل زانو و ران (لگن)، خطرات این عمل و بهبودی از آن توضیحاتی ارائه شده است. با ما همراه باشید.

اگر هر روز مفصل ران یا زانوی شما هنگام حرکت کردن بسیار درد می کند، ممکن است تعویض مفصل را در نظر بگیرید. این فرآیند مزایا و البته خطراتی نیز دارد. شما باید جوانب مثبت و منفی را با دقت بسنجید.

پزشکان بیش از سایر مفاصل، مفصل هیپ (مفصل ران) و زانوها را تعویض می کنند. مفصل جایی است که انتهای دو استخوان به هم می رسند. درست همانطور که لولای درب به مرور زمان پر سروصدا و فرسوده می شود، مفاصل بدن شما نقاط شایعی برای سایش و پارگی می باشند.

صدمات، پیری و مشکلات سلامتی مانند آرتروز می تواند باعث درد و سایر علائم مفاصل شود. در بعضی موارد، تعویض مفصل با یک جایگزین ساخته شده توسط انسان باعث می شود تا شما کمتر رنج بکشید و به شما اجازه می دهد که راحت تر به اطراف حرکت کنید.

تعویض مفصل ران و تعویض مفصل زانو
تعویض مفصل ران و تعویض مفصل زانو

آیا تعویض مفصل برای شما مناسب است؟

ممکن است شما تعویض مفصل را در نظر بگیرید، اگر علائمی همچون موارد زیر را در زانو یا مفصل ران خود دارید:

اگر این مشکلات را دارید، پزشک شما در ابتدا می تواند به شما توصیه کند که فیزیوتراپی، دارو و سایر درمان های جانبی جراحی را انجام دهید. اگر همه آن ها شکست بخورند، ممکن است زمان مناسب برای فکر کردن به جایگزینی مفصل باشد.

عوارض تعویض مفصل


مزایای تعویض مفصل

با یک مفصل جدید شما بسیار کمتر اذیت می شود، و شاید حتی از درد رها شوید. بسته به سن شما، ممکن است بتوانید از مفصل خود به طور عادی استفاده کرده و با طیف کاملی از حرکت آن را به حرکت درآورید. این موضوع باعث می شود کارهای روزمره، مانند پیاده روی و کارهای خانگی، بسیار ساده تر شود.

در برخی موارد، شما ممکن است بتوانید ورزش را شروع کنید – موارد کم تأثیر مانند گلف یا دوچرخه سواری – که قبل از جراحی غیرممکن بود.

خطرات جراحی تعویض مفصل

این جراحی می تواند منجر به عوارض جانبی شود، همچون عفونت ها و لخته های خونی.

عفونت

اگر باکتری ها در مکانی از بدن شما که قرار نیست آنجا باشند بمانند، می توانند منجر به عفونت شوند. هر نوع جراحی احتمال بروز این مشکل را بالا می برد، و این در مورد جراحی های جایگزینی مفصل نیز صادق است.

حدود ۱ از ۱۰۰ نفری که تعویض مفاصل دارند بعد از عمل دچار عفونت می شوند. این می تواند بلافاصله بعد از عمل، یا پس از ماه ها یا سال ها ظاهر شود. و اگر شما چاق و یا به دیابت مبتلا هستید، پس از تعویض مفصل احتمال ابتلا به عفونت بیشتر است.


برای مطالعه ادامه این مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *