ورزش و فشار خون
ورزش و فشار خون بالا

تمرینات ورزشی و کنترل فشار خون بالا

در این مطلب، که از WebMD.com ترجمه شده، درباره ارتباط ورزش و فشار خون و انجام تمرینات ورزشی برای کاهش فشار خون بالا (ورزش برای فشار خون بالا) توضیحاتی ارائه شده است. با ما همراه باشید.

ورزش برای فشار خون بالا
ورزش و فشار خون

چگونه فعالیت کنیم، به چه مدتی و از چه تمرین های ورزشی اجتناب کنیم؟

کنترل فشار خون فقط در مورد کاهش مصرف نمک نیست. این کار همچنین در مورد حرکت بیشتر و متعهد شدن به داشتن یک زندگی فعال تر است.

اگر تازه وارد ورزش می شوید، گزینه های زیادی خواهید داشت؛ خواه به همراه خانواده پیاده روی کنید، در یک استخر محلی شنا کنید، به تیم ورزشی باشگاه بپیوندید، یوگا را امتحان کنید، یا برای جلسات ورزشی با یک مربی شخصی ثبت نام کنید. احتمال این وجود دارد که شما چیزی را پیدا کنید که به شما کمک کند تا فشار خون خود را پایین بیاورید، و حتی ممکن است سرگرمی جدید مورد علاقه شما باشد.

شروع کار ممکن است ساده تر از آنچه فکر می کنید باشد.

Advertisements

مرتبط: آیا ورزش به اندازه داروها می تواند فشار خون را کاهش دهد؟

خیلی زیاد طول نمی کشد

اگر مبتدی هستید، با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شروع کنید. هر ۲ تا ۴ هفته افزایش ۵ دقیقه ای داشته باشید. سعی کنید به تدریج زمان بیشتری اضافه کنید تا اینکه به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز، با تکرار ۳ تا ۵ روز در هفته برسید.

Cedric Bryant، با مدرک PhD، رئیس ارشد علمی در شورای ورزش آمریکا، می گوید: «افرادی که سطح آمادگی جسمانی کمتری دارند باید با مدت زمان کمتری شروع کنند و به تدریج زمان را افزایش دهند.»

انجمن قلب آمریکا و شورای ورزش آمریکا حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته را توصیه می کنند. جیمز بکرمان (James Beckerman)، متخصص قلب و عروق، می گوید آنچه را که برای شما معنی دارد و معقول است و آنچه را که می توانید در برنامه خود جا دهید، انجام دهید. او می گوید: «من شخصاً روزانه ۳۰ دقیقه را توصیه می کنم. چرا که یادآوری آن ساده تر است و محاسبات ریاضی اش کمتر.»

ورزش و فشار خون,ورزش برای فشار خون,ورزش و فشار خون بالا,ورزش برای فشار خون بالا,تاثیر ورزش بر فشار خون,تاثیر ورزش بر فشار خون بالا,کاهش فشار خون بال ورزش,ورزش مفید برای فشار خون,افزایش فشار خون حین ورزش,افزایش فشار خون هنگام ورزش,ورزش برای کسانی که فشار خون بالا دارند

نتیجه حاصل

ورزش هوازی (تمرنیات ایروبیک) می تواند به اندازه پنج درجه از فشار خون سیستولیک شما را کاهش دهد (همان اولین یا بالاترین تعداد فشار خون شما)، و سه درجه از فشار خون دیاستولیک شما (شماره دوم یا پایین) را بکاهد.

Advertisements

مرتبط: راهنمای اندازه گیری فشار خون +جدول

فعالیت هایی مانند پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و ایروبیک کم اثر باید هسته اصلی برنامه ورزشی شما باشد.

اما با انجام هر کاری را که باعث شود قلب شما کمی سریع تر بتپد به نتیجه خواهید رسید؛ خواه شما با حیوان خانگی خود قدم بزنید، بر روی یک تردمیل پیاده روی کنید و … . یک گروه از چیزهایی را انتخاب کنید که شما را علاقمند نگه دارد.


برای مطالعه ادامه مقاله به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.