افزایش متابولیسم
افزایش متابولیسم بدن

افزایش متابولیسم (سوخت و ساز بدن) با ورزش

در این مطلب، که از www.WebMD.com ترجمه شده، مفهوم متابولیسم توضیح داده شده و راهکار هایی برای افزایش متابولیسم بدن (افزایش سوخت و ساز بدن) با ورزش های هوازی و وزنه برداری بیان شده است. با ما همراه باشید.

تمرین ورزشی بعدی شما می تواند شما را برای یک متابولیسم (سوخت و ساز) سریع تر تنظیم کند.

متابولیسم شامل تمام کارهایی است که بدن شما برای تبدیل مواد غذایی به انرژی و ادامه زندگی انجام می دهد. برخی از افراد متابولیسم سریع تری نسبت به سایرین دارند.

برخی از مواردی که در سرعت متابولیسم بدن شما تأثیر می گذارد شامل مواردی است که شما توان کنترل آن ها را ندارید؛ مانند سن، جنس و ژن های شما. بعضی اوقات کم کاری تیروئید می تواند متابولیسم شما را کاهش دهد. اما به محض اینکه فهمیدید متابولیسم شما طبیعی است، سرعت بخشیدن به آن به شما بستگی دارد. روی چیزی که واقعا تفاوت ایجاد می کند متمرکز شوید: ورزش.

سلول های ماهیچه ای به انرژی زیادی احتیاج دارند ، به این معنی که کالری زیادی می سوزانند. در واقع، آن ها کالری بیشتری نسبت به سلول های چربی می سوزانند ، حتی اگر ورزش نمی کنید. بنابراین مدت زمانی که صرف تمرین کردن می کنید، مدتی طولانی پس از قطع عرق کردن به شما سود می رساند.

Advertisements

مرتبط: چربی بدن چیست؟ درصد چربی بدن، انواع و عوامل افزایش آن

ورزش هرچه پیرتر می شوید، حتی از اهمیت بیشتری برخوردار می شوید. شما به طور طبیعی با افزایش سن توده عضلانی را از دست می دهید، که باعث کندی متابولیسم شما می شود. ورزش کردن می تواند جلوی این سراشیبی را بگیرد.

ساده است. شما باید اغلب اوقات به دو روش عضلات خود را به چالش بکشید: [قبل از هر اقدامی با پزشک خود مشورت کنید؛ به پانوشت سایت در انتهای صفحه توجه داشته باشید.]

۱- تمرینات ورزشی خود را تقویت کنید.

افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن
افزایش متابولیسم بدن

هر نوع ورزش هوازی، چه شما در حال دویدن باشید و چه زومبا انجام می دهید، کالری می سوزاند. وقتی آن را شدید تر می کنید، بدن شما کالری بیشتری خواهد سوزاند.

تمرینات اینتروال (Intervals) را به کار گیرید. شما می توانید آن ها را با هر نوع تمرین کاردیو (Cardio) انجام دهید. ایده اصلی این است که بین شدت بالاتر و پایین تر جابجا شوید. آن را واقعا چالش برانگیز می سازید و سپس سرعتتان را پایین می آورید، و سپس تکرار می کنید.

برای مثال، به مدت ۱ دقیقه هر تعداد که می توانید حرکت پروانه ای بزنید، و سپس به مدت ۲ دقیقه در محل خود قدم بزنید. برای ۱۵ دقیقه تکرار کنید.

Advertisements

۲- وزنه بلند کنید

از آنجا که ماهیچه کالری را بیشتری نسبت به چربی استفاده می کند، تقویت عضلات باعث می شود شما حتی در هنگام استراحت به یک ماشین کالری سوزی کارآمدتر تبدیل شوید.

هفته ای دو بار، یک یا دو ست (مجموعه) با ۱۲ تا ۱۵ تکرار را بر روی هر گروه اصلی عضلات (ABS، دو سر ها، گلوت ها و چهارسر ها) انجام دهید.

شما کاری بیشتر از تنها افزایش متابولیسمتان انجام خواهید داد. قلب، استخوان ها و حتی روحیه شما سود خواهد برد. این همه اش پیروزی است.

مرتبط: مزایای دویدن: تاثیر بر احساسات و عواطف

مرتبط: آیا ورزش به اندازه داروها می تواند فشار خون را کاهش دهد؟


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

Advertisements

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.