لیزر موی زائد
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد: مزایا، عوارض جانبی و هزینه

در این مقاله که از WebMD.com ترجمه شده، درباره لیزر موهای زائد، مزایا و عوارض جانبی لیزر موهای زائد، روند انجام لیزر موهای زائد و پیش نیاز های لیزر موهای زائد مطالبی بیان شده است. با ما همراه باشد.

اگر از اصلاح، موچین یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای ناخواسته راضی نیستید، لیزر موهای زائد ممکن است گزینه ای باشد ارزش در نظر گرفتن را داشته باشد.

لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین روش های آرایشی در ایالات متحده است. این کار پرتوهای نور بسیار متمرکز را به فولیکول های مو می افکند. رنگدانه موجود در فولیکول ها نور را جذب می کنند. که این موها را از بین می برد.

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد
لیزر موی زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته از صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و مناطق دیگر کاربردی است.

مزایای لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

Advertisements

  • دقت. لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف آسیب نبیند.
  • سرعت. هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند بر روی موهای زیادی همزمان کار کند. لیزر می توانددر هر ثانیه تقریباً به اندازه یک کوارتر کار کند. مناطق کوچک مانند لب بالایی در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.
  • قابل پیش بینی بودن. بیشتر بیماران بعد از متوسط سه تا هفت جلسه ریزش مو دائمی دارند.

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد,لیزر موی زیر بغل,لیزر مو,لیزر موی پشت,لیزر موی پا,لیزر موی بازو

چگونه برای برای لیزر موهای زائد آماده شوم؟

لیزر موهای زائد چیزی بیش از در هم کوبیدن موهای زائد ناخواسته است. این یک روند پزشکی است که برای انجام شدن به آموزش و در نظر گرفتن خطرات احتمالی نیاز دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسین انجام دهنده این عمل را به طور کامل بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، باید شش هفته قبل از درمان، چیدن، اپیلاسیون و الکترولیز را محدود کنید. این امر به این دلیل است که لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد، که به طور موقت با اپیلاسیون یا زدن آنها از بین می رود.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود لیزر موهای زائد کمتر موثر باشد و احتمال عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

در طول لیزر موها چه انتظاری باید داشت؟

درست قبل از عمل، موهای شما که تحت معالجه قرار می گیرند، تا چند میلی متر از سطح پوست بریده می شوند. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل قرارگیری موهای شما و همچنین رنگ پوست شما تنظیم می شود.

بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین نیاز به پوشیدن محافظ مناسب چشم دارید. همچنین برای محافظت از لایه های بیرونی پوست شما، ژل سرد یا دستگاه خنک کننده مخصوص مورد نیاز خواهد بود. این به نور لیزر کمک می کند تا به پوست نفوذ کند.

Advertisements

در مرحله بعد، تکنسین یک پالس نوری به منطقه درمان می تاباند و دقیقه متعددی آن منطقه را تماشا می کند تا مطمئن شود از بهترین شیوه (تنظیمات) استفاده شده است و برای بررسی واکنش های بد.

پس از اتمام این روند، برای رفع هرگونه ناراحتی ممکن است بسته های یخی، کرم ها یا لوسیون های ضد التهابی یا آب سرد به شما داده شود. شما ممکن است درمان بعدی خود را برای چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. شما تا زمان توقف رشد مو درمان خواهید شد.

بهبودی و خطرات

به مدت یک یا دو روز پس از این کار، ناحیه تحت درمان پوست شما مانند آفتاب سوختگی به نظر می رسد و احساس می شود. کمپرس خنک و مرطوب کننده ها ممکن است کمک کنند. اگر صورت شما تحت درمان قرار گرفته است، می توانید روز بعد آرایش کنید مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد. برای کمک به جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست درمان شده، برای ماه از ضد آفتاب بعد استفاده کنید.

تاول ها نادر هستند، اما در افراد با رنگ های تیره تر بیشتر رخ می دهند. عوارض جانبی احتمالی دیگر تورم، قرمزی و زخم است. زخم دائمی یا تغییر رنگ پوست نادر است.

هزینه های لیزر موهای زائد

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، متوسط هزینه برای لیزر موهای زائد ۲۳۵ دلار در هر جلسه است. هزینه به طور گسترده ای متفاوت است، بسته به فاکتور هایی از جمله:

  • اندازه منطقه تحت درمان و زمان مورد نیاز برای درمان
  • تعداد درمان های مورد نیاز
  • اینکه روند کار توسط یک پزشک انجام می شود یا فردی دیگر
  • بخشی از کشور که روند درمان در آن انجام می شود

برای دریافت تصور بهتری از هزینه ها درباره مورد خاص شما، از مشاوره کمک بگیرید.

Advertisements


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.