دلیل مشکل در نعوظ
دلیل مشکل در نعوظ آلت تناسلی

دلایل اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان

اختلال در نعوظ مشکلی است که می تواند در زندگی جنسی بسیاری از مردان اختلال ایجاد کند. در این مطلب که از WebMD.com ترجمه شده، ده علت اختلال نعوظ در مردان (دلیل مشکل در نعوظ آلت تناسلی) و در نهایت راه حل مشکل در نعوظ آلت تناسلی بیان شده است. با ما همراه باشید.

علت مشکل در نعوظ آلت تناسلی
دلیل اختلال نعوظ در مردان

توجه: مطالعه این مطلب تنها برای افراد متاهل مجاز است و فارسی مد مطالعه آن را برای افراد مجرد مجاز نمی داند و مسئولیتی در قبال آن ندارد.

افسردگی

مغز گاهی بخش ارضا کننده تحریکات شهوانی و جنسی را نادیده می گیرد. هیجان جنسی از سر شما شروع می شود و راهش را به سمت پایین ادامه می دهد. افسردگی می تواند میل شما را کاهش داده و منجر به اختلال در نعوظ شود. از قضا، بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان افسردگی نیز می توانند میل جنسی شما را سرکوب کرده و نعوظ را سخت تر کرده و می توانند باعث تاخیر در ارگاسم (اوج لذت جنسی) شما شوند.

همچنین بخوانید: «علائم و نشانه های افسردگی در مردان»

مرتبط: «کاهش میل جنسی در مردان: چرا اتفاق می افتد و چگونه درمان می شود؟»

Advertisements

علت اختلال نعوظ در مردان,دلیل مشکل در نعوظ آلت تناسلی,دلیل اختلال نعوظ در مردان,علت مشکل در نعوظ آلت تناسلی مردان,مشکل نعوظ آلت تناسلی,مشکل سفت نشدن آلت تناسلی,مشکل سخت نشدن آلت تناسلی,اختلال در نعوظ,اختلال در نعوظ آلت مردانه,اختلال در نعوظ آلت تناسلی مردانه

الکل

مصرف زیاد الکل می تواند مانع عملکرد شما شود. استفاده سنگین از الکل می تواند در نعوظ اختلال ایجاد کند، اما اثرات آن معمولاً موقتی است.

دارو ها

محتویات کابینت داروی شما می تواند بر عملکرد شما در اتاق خواب تأثیر بگذارد. یک لیست طولانی داروهای رایج می تواند باعث اختلال نعوظ شود؛ از جمله داروهای خاص فشار خون، داروهای ضد درد و داروهای ضد افسردگی. اما قبل از مشاوره با با پزشک خود، مصرف هیچ دارویی را متوقف نکنید. داروهای غیر قانونی مانند آمفتامین، کوکائین و ماری جوانا نیز ممکن است باعث ایجاد مشکلات جنسی در مردان شود.

استرس و فشار

وقتی در مسئولیت های خانه و کار غرق شده اید، داشتن حس جنسی کار آسانی نیست. استرس می تواند عوارض زیادی در نقاط مختلف بدن، از جمله آلت تناسلی مردانه، داشته باشد. با ایجاد تغییر در شیوه زندگی که باعث بهبود رفاه و آرامش می شود، مانند ورزش منظم، خواب کافی و در صورت لزوم استفاده از کمک حرفه ای، با استرس مقابله کنید.

علت اختلال نعوظ در مردان,دلیل مشکل در نعوظ آلت تناسلی,دلیل اختلال نعوظ در مردان,علت مشکل در نعوظ آلت تناسلی مردان,مشکل نعوظ آلت تناسلی,مشکل سفت نشدن آلت تناسلی,مشکل سخت نشدن آلت تناسلی,اختلال در نعوظ,اختلال در نعوظ آلت مردانه,اختلال در نعوظ آلت تناسلی مردانه

عصبانیت

عصبانیت می تواند خون را به سمت صورت شما سوق دهد، اما نه به جایی که وقتی می خواهید رابطه جنسی داشته باشید به آن نیاز دارید. داشتن احساس رمانتیک هنگام غوغا کردن کار ساده ای نیست، خواه عصبانیت شما به طرف همسرتان هدایت شود یا نه. عصبانیت بدون ابراز یا عصبانیت با ابراز نادرست می تواند به مشکلات عملکرد در اتاق خواب کمک کند.

Advertisements

اضطراب و نگرانی

نگرانی از اینکه شما قادر به عملکرد درست در تخت خواب نخواهید بود، می تواند انجام این کار را برای شما سخت تر کند. اضطراب سایر قسمت های زندگی شما نیز می تواند به اتاق خواب سرازیر شود. تمام آن نگرانی ها می تواند شما را ترسانده و از صمیمیت جلوگیری کند؛ که می تواند به چرخه باطل تبدیل شود و فشار زیادی به زندگی جنسی و رابطه شما وارد کند.

علت مشکل در نعوظ
علت مشکل در نعوظ آلت تناسلی

چاقی میانسالی

حمل وزن اضافی می تواند بر عملکرد جنسی شما تأثیر بگذارد، و نه فقط با کاهش عزت نفس. مردان چاق سطح تستوسترون هورمون مردانه پایین تر دارند که برای میل جنسی و ایجاد نعوظ از اهمیت زیادی برخوردار است.

مرتبط: «کمبود تستوسترون (آندروپوز) چیست و چه علائمی دارد؟»

همچنین داشتن اضافه وزن با فشار خون بالا و سخت شدن شریان ها مرتبط است، که می تواند جریان خون به آلت تناسلی مردانه را کاهش دهد.

تصور از خود

وقتی شما آنچه را که در آینه می بینید دوست ندارید، تصور اینکه همسرتان نیز آن را دوست نخواهد داشت هم آسان است. یک تصور منفی از خود نه تنها می تواند شما را درباره اینکه چگونه به نظر می رسید، بلکه درباره اینکه عملکردتان در تخت خواب چگونه خواهد بود نیز نگران کند. آن نگرانی از عملکرد می تواند شما را حتی در مورد قصد برای رابطه جنسی، بسیار مضطرب کند.

کاهش میل جنسی

کمبود میل جنسی همان اختلال نعوظ نیست، اما بسیاری از عواملی که باعث سرکوب نعوظ می شوند نیز می توانند علاقه شما به رابطه جنسی را کاهش دهند. اعتماد به نفس پایین، استرس، اضطراب و برخی داروهای خاص همگی می توانند انگیزه جنسی شما را کاهش دهند. هنگامی که تمام این نگرانی ها با برقراری عشق گره بخورند، علاقه شما به رابطه جنسی می تواند به طور ناگهانی سقوط کند.

Advertisements

مرتبط: «کاهش میل جنسی در مردان: چرا اتفاق می افتد و چگونه درمان می شود؟»

سلامتی شما

بسیاری از مشکلات مختلف سلامتی می تواند اعصاب، عضلات، و یا جریان خون که در ایجاد نعوظ مورد نیاز است را تحت تاثیر قرار دهند. دیابت، فشار خون بالا، سخت شدن (تصلب) شریان ها، صدمات نخاعی و بیماری مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) می توانند در اختلال تعوظ آلت تناسلی شرکت کنند. جراحی برای درمان مشکلات پروستات یا مثانه همچنین می تواند روی اعصاب و رگ های خونی که نعوظ را کنترل می کنند، تأثیر بگذارد.

چگونگی حل مشکلات نعوظ

صحبت با پزشک در مورد زندگی جنسی تان ممکن است شرم آور باشد، اما این بهترین راه برای معالجه و بازگشت به صمیمی بودن با همسرتان است. پزشک شما می تواند منبع مشکل را مشخص کند و ممکن است مداخلات در شیوه زندگی مانند ترک سیگار یا کاهش وزن را توصیه کند. گزینه های درمانی دیگر می تواند شامل دارو های اختلال نعوظ، درمان های هورمونی، استفاده از دستگاه ساکشن که به نعوظ کمک می کند، یا مشاوره باشد.


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۳ ؛ تعداد آرا: ۲ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.