وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز یکشنبه، ۳ بهمن ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
بهترین زمان برای رابطه جنسی
بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی از نظر مردان و زنان

بهترین زمان برای سکس: بهترین زمان روز برای رابطه جنسی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سکس چه وقتی است؟! صبح؟ شب؟! همراه فارسی مد باشید تا درباره بهترین زمان برای رابطه جنسی، تمایلات مرد و زن درباره زمان رابطه جنسی و بهترین زمان روز برای سکس از نظر هر جنس، و نهایتا نحوه تنظیم این زمان بیشتر بدانید.

توجه: این مطلب ویژه افراد متاهل است، و سایر افراد اجازه استفاده از آن را ندارند. لطفا اگر به سن قانونی نرسیده اید یا متاهل نیستید این صفحه را ترک کنید. فارسی مد مسئولیتی در قبال تخطی از این شرط ندارد.

صبح یا شب؟!: بهترین زمان سکس کدام است؟

سکس صبحگاهی در مقابل سکس شبانه: این یک مناقشه قدیمی است!

معمولا بین مردان در یک طرف و زنان در طرف مقابل. مردان با حالت بر انگیخته از خواب بیدار می شوند، بنابر این برای آن ها صبح یک اولیت است. اما زنان غالباً شب ها را ترجیح می دهند که اوضاع کمی آرام شود – بعد از آنکه کار ها و مشغله های روزمره انجام شده و کودکان به رختخواب رفته اند.

چرایی تفاوت در انتخاب بهترین زمان روز برای سکس از نظر اغلب مردان و زنان

اما چرا این مسئله اتفاق می افتد و چگونه می توانید آن را حل کنید؟

  • تفاوت تستوسترون – میزان تستوسترون مردان بین ساعت ۶ تا ۹ صبح در قله است. آنان به طور طبیعی علاقه دارند بر روی نعوظ صبحگاهی سرمایه گذاری کنند. بنابراین صبح بهترین زمان برای رابطه جنسی از نظر بسیاری از مردان است. اما متاسفانه، زنان کمترین میزان تستوسترون روزانه خود را صبح ها تجربه می کنند و تا شب حداقل افزایش را دارند.
  • تفاوت در چرخه هورمونی – مردان می توانند روزانه ۲۵-۵۰% تفاوت در تستوسترون در صبح را تجربه کنند، که از این به عنوان یک اشتهای عظیم برای رابطه جنسی زود هنگام تعبیر می شود. با این حال، برای زنان، تغییرات روزانه قابل توجهی در تستوسترون اتفاق نمی افتد، اما ماهیانه، بیشترین افزایش در اواسط ماه در طول تخمک گذاری اتفاق می افتد (و البته این افزایش تقریباً به اندازه آنچه مردان تجربه می کنند قابل توجه نیست).
  • پاکیزگی – بیشتر خانم ها تمایل به پاکیزه بودن قبل از سکس دارند. پس، برای آن ها، فکر به ارزش اینکه صبح حمام بروند و شب دوباره بوی عرق تناسلی بگیرد، می تواند هر اشتهایی برای سکس بعد از بیدار شدن از خواب را در هم کوبد و گزینه صبح را به عنوان بهترین زمان روز برای سکس در نظر نگیرند. از آنجا که بویایی مردان به طور معمول چندان حساس نیست، این مسئله ممکن است آخرین چیزی باشد که ذهن آن ها را، هنگامی که به رابطه جنسی فکر می کنند، درگیر کند.

مسئله فقط انتخاب زمان نیست! آیا می دانید رابطه جنسی به طور متوسط چقدر طول می کشد؟ آیا رابطه شما بیش از حد کوتاه یا طولانی است؟ مطالعه مقاله «مدت زمان رابطه جنسی (سکس): رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟» می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

بهترین زمان سکس (رابطه جنسی) برای اغلب مردان و زنان
چالش های مردان و زنان درباره بهترین زمان برای رابطه جنسی

تنظیم بهترین زمان روز برای رابطه جنسی

برای تشویق سکس صبحگاهی:

  • بر روی مزایای آن تمرکز کنید. در حقیقت هر دو جنس بعد از رابطه جنسی صبحگاهی عملکرد بهتری دارند. و بعد از رابطه جنسی، هورمون وازوپرسین افزایش می یابد و باعث می شود مردان احساس دلبستگی عاطفی بیشتری داشته باشند.
  • آرام تر شروع کنید. زمان را با در آغوش گرفتن و تعریف کردن بگذرانید. گابریل داونی (Gabrielle Downey)، متخصص زنان و زایمان از انگلیس، می گوید که بزرگترین مداخله گر در تمایل زن، تصور او از بدنش است. بنابراین، اول صبح به او بگویید که او را دوست دارید.
  • زود تر بخوابید. کم خوابی باعث کاهش سطح تستوسترون در هر دو جنس می شود. داشتن خواب کافی برای حفظ بیشترین توازن هورمونی و محدود کردن هورمون استرس کورتیزول، که در هر دو جنس در تمایلات مداخله می کند، ضروری است.

به رایگان آزمون بدهید، یاد بگیرید و از نگرانی هایتان بکاهید: «کوئیز نگرانی های جنسی مردان: اندازه آلت تناسلی، زودانزالی و …»

برای تشویق سکس شبانه:

  • ورزش های رقابتی را تماشا کنید. تحقیقات نشان می دهد که این کار احساس پرخاشگری مرد را افزایش می دهد و باعث افزایش تستوسترون می شود. اگر زن هم طرفدار ورزش باشد، این یک معامله خوب است.
  • برنامه ریزی کنید که در طول روز در کنار هم باشید تا بر افزایش اندک تستوسترون در بدن زن سرمایه گذاری کنید. ارسال متون عاشقانه و قدردانی باعث ایجاد ارتباط عاطفی می شود که ممکن است برای زن حتی محرک قدرتمندتری نسبت به تستوسترون باشد.
  • در آخر روز با هم ورزش کنید. سی تا چهل دقیقه تمرین شدید مقاومتی یا استقامتی باعث افزایش سطح تستوسترون می شود. برانگیختگی سی دقیقه پس از ورزش آسان تر باقی می ماند.

همچنین بخوانید: «کمبود تستوسترون (آندروپوز) چیست و چه علائمی دارد؟»

هردویتان برنده باشید!

آگاه باشید که بعضی اوقات تصمیم گیری در مورد بهترین زمان روز برای رابطه جنسی می تواند بیشتر مربوط به یک مبارزه قدرت عاطفی باشد تا ترجیحات شخصی. در این حالت، داشتن یک مکالمه صادقانه برای رسیدن به ریشه مشکل مهم است (و ممکن است شما در صورت ادامه مشکل بخواهید یک مشاور را در جریان بگذارید).

هر یک از شما ممکن است به یک زمان از روز به عنوان بهترین زمان سکس علاقه داشته باشید، اما گهگاهی خوشحال کردن شریک زندگی در بهترین زمان ها برای او، انصاف و خوشی می آورد. و وقتی این اتفاق می افتد، هر دوی شما برنده می شوید.

همچنین بخوانید: «سکس در دوران بارداری: ایمنی، تغییر میل جنسی، سکس بعد از بارداری و…»


برای مشاهده منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه کنید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *