استفاده کودکان از تلفن همراه
گوشی تلفن همراه برای کودک

کودکان و تلفن: آیا کودک شما به یک گوشی هوشمند نیاز دارد؟

در این مقاله که از WebMD.com ترجمه شده، نکاتی پیرامون استفاده کودکان از تلفن همراه هوشمند (اسمارت فون) و توصیه هایی درباره کاربرد گوشی تلفن همراه برای کودک، به والدین ارائه شده است. برای مطالعه این مطلب همراه ما باشید.

گوشی تلفن همراه هوشمند برای کودک
استفاده کودکان از تلفن همراه هوشمند

اگر فرزندتان به شما می گوید که بین دوستانش تنها کسی است که گوشی هوشمند (اسمارت فون) ندارد، ممکن است این حرف درستی باشد. به طور متوسط، بچه ها اکنون در ۱۰ سالگی اولین دستگاه های خود را دریافت می کنند.

فشاری که از طرف همسالان برای بدست آوردن یک گوشی وارد می شود، می تواند بسیار شدید و تاثیر گذار باشد. البته، شما نیازی به تسلیم شدن ندارید – چرا که پدر و مادر بودن همه اش درباره وضع محدودیت ها است، حتی اگر این امر از محبوبیت شما بکاهد. اما بیشتر والدین آن را یک خرید اجتناب ناپذیر می دانند.

در مورد سنی که کودک برای استفاده از گوشی های هوشمند آماده است هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان از تاخیر کردن در خرید آن تا آنجا که می توانید، حمایت می کنند؛ چرا که این دستگاه ها هنگامی که در دستان کودک قرار می گیرند می توانند اعتیاد آور باشند.

اما والدین هنگام تصمیم گیری می توانند چند عامل، از جمله بلوغ کودک و نیاز های خانواده را، سبک سنگین کنند.

Advertisements

اینجا چند مورد وجود دارد که قبل از تحویل تلفن به کودک باید مورد توجه قرار گیرد:

چرا فرزند شما یک تلفن همراه هوشمند (اسمارت فون) را می خواهد؟

دیوید لـ.هیل (David L. Hill)، پزشک، رئیس آکادمی آمریکایی شورای طب اطفال درباره ارتباطات و رسانه ها، می گوید: «اجازه دهید کودکتان برای استفاده از گوشی هوشمند دلیل بیاورد». او همچنین پدر ۵ کودک ۱۲ تا ۱۸ ساله است که همه آن ها از این دستگاه ها دارند.

او می گوید: «این که همه ی دوستان من یکی از آن ها را دارند، احتمالا یک پاسخ کافی نیست. شما واقعا باید بپرسید که برای چه چیزی کودک من از تلفن استفاده خواهد کرد، و آیا واقعاً یک دلیل قانع کننده وجود دارد؟؛ «نه» یک جواب قابل قبول است.»

شما همچنین می توانید نیاز های خودتان را هم در نظر بگیرید. برای مثال اگر کودکتان معمولا پیاده به خانه بر می گردد، ویژگی مکان یاب یک تلفن هوشمند می تواند به شما آرامش ذهنی بدهد.

استفاده کودکان از تلفن همراه,گوشی تلفن همراه برای کودک,استفاده کودکان از تلفن همراه هوشمند,گوشی تلفن همراه هوشمند برای کودک

آیا کودک شما آماده است؟

با پرسیدن چند سوال از خودتان شروع کنید: کودکتان چقدر مسئولیت پذیر است؟ آیا می توانید بر او اعتماد کنید که هنگامی که با او تماس می گیرید پاسخ دهد، یا در یک زمان توافق شده تماس بگیرد؟ آیا او می تواند از قوانین و مقررات مرسوم و ایمن، همچون نگرفتن سلفی های سکسی، پیروی کند؟ آیا به او اعتماد دارید که یک گوشی هوشمند را گم نکند یا نشکند؟

Advertisements

برای ارزیابی کردن و محک زدن یک کودک خردسال، شما می تواند تحویل دادن یک گوشی ساده که تنها به او اجازه پیامک دادن و تماس گرفتن را می دهد را امتحان کنید. اگر تلفن را گم نکرد، نشکاند یا با آن بد رفتاری نکرد، او را ارتقاء دهید و یک گوشی هوشمند به او دهید.

قوانین و محدودیت های شما چیست؟

استفاده کودکان از تلفن همراه هوشمند
گوشی تلفن همراه هوشمند برای کودک

هیل می گوید: «یکی از بزرگترین نگرانی های شما این است که اگر برای آن ها تلفن هوشمندی تهیه کرده اید، تقریباً کل اینترنت را در نوک انگشتانشان قرار داده اید، و شما باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید بر آنچه آن ها انجام می دهند نظارت کنید و چگونه می خواهید به آن ها در استفاده مسئولانه از این ابزار کمک کنید.»

به کودکتان اجازه بدهید که بداند شما بر آنچه که او می نویسد و ارسال می کند نظارت می کنید. درباره اینکه کدام برنامه ها برای استفاده او مناسب هستند صحبت کنید. ممکن است بخواهید قانونی داشته باشید که هیچ برنامه ای بدون اجازه والدین بارگیری نشود. برای کودکان خردسال تر، از تنظیمات والدین استفاده کنید تا بارگیری برنامه ها را در پس یک رمز عبور قرار دهید.

CJ Robinson و همسرش از فلوریداری مرکزی اخیرا یک تلفن هوشمند را در اختیار دختر ۱۵ ساله خود قرار داده اند (او از دوره مهد کودک درخواست تلفن همراه می کرد). آن ها همه ی رمز های عبور او را می دانند، و اون تنها اجازه دارد دوستانی را دنبال کند و با آن ها ارتباط برقرار کند که آن ها را در دنیای حقیقی می شناسد. برنامه های متعددی وجود دارد که او اجازه استفاده از آن ها را ندارد.

رابینسون می گوید: «ما می خواهیم که گوشی تلفن همراه به عنوان یک ابزار بنظر برسد، و او می داند که این ابزار به همان سادگی که به او داده شده است، می تواند از او گرفته شود.»

برای بچه های کوچکتر، می توانید از برنامه ها و تنظیماتی استفاده کنید که به شما امکان می دهد بر متن ها نظارت کنید ، بارگیری ها یا وب سایت هایی را که می توانند بازدید کنند محدود کنید. اگر از این موارد استفاده می کنید، با کودک خود درباره آنچه انجام می دهید و دلیل آن صادق باشید.

Advertisements

استفاده کودکان از تلفن همراه,گوشی تلفن همراه برای کودک,استفاده کودکان از تلفن همراه هوشمند,گوشی تلفن همراه هوشمند برای کودک

بخش های بدون تلفن خانواده شما چه چیز هایی هستند؟

Dwight DeWerth-Pallmeyer (دارای PhD، دانشیار مطالعات ارتباطات در دانشگاه Widener در چستر ، پنسیلوانیا) می گوید: تلفن های هوشمند می توانند منجر به کوتاه شدن محدوده های توجه، کاهش زمان بیرون از خانه بودن، اضطراب، و توانایی های اجتماعی ضعیف تر شوند. آن ها همچنین می توانند بچه ها را از صرف زمان کافی برای فعال بودن یا دریافت خواب کافی بازدارند، که می تواند بر روحیه و سلامت جسمی آن ها تاثیر بگذارد.

پیش از آن که به آن ها یک تلفن همراه بدهید، ایده خوبی است که درباره مدت زمانی که آن ها باید برای آن صرف کنند و این که چرا کنار گذاشتن تلفن و انجام کاری بجز نگاه کردن به صفحه نمایش برای یک مدت اهمیت دارد، صحبت کنید.

زمان صرف وعده های غذایی، در اتاق خواب، و در طول انجام تکالیف مکان ها و زمان های خوبی هستند که استفاده از تلفن همراه محدود شود. در خانه رابینسون ها در Winter Springs، فلوریدا، خانواده شب ها همه دستگاه های الکترونیکی را تحویل می دهند، حتی در طول شب نشینی ها. او شب ها Wi-Fi را خاموش می کند، هنگامی دوستان بچه هایشان روشن باقی می مانند.

آکادمی اطفال آمریکا یک ابزار آنلاین به والدین ارائه می دهد تا یک برنامه رسانه خانوادگی سفارشی سازی شده را برای هر کودک تنظیم کنند.

هیل می گوید: محافظت از برخی اوقات برای نگاه کردن به یکدیگر و داشتن مکالمات واقعی مهم است. و اگر شما قبض تلفن را می پردازید، می توانید در تنظیم آن قوانین اساسی کمک کنید.

Advertisements

نکته خوب این است که، معمولا والدین با چشم انداز از دست دادن امتیازات استفاده از گوشی تلفن هوشمند، کودکان خود را بسیار پر انگیزه می بینند. او می گوید: هنگامی که شما می گویید تلفن در ۵ دقیقه (آتی) یا برای یک هفته آینده خاموش است، قبل از ۵ دقیقه خاموش است.

آنچه را موعظه می کنید، تمرین کنید. DeWerth-Pallmeyer می گوید: «باور کنید یا نه ، کودکان رفتار والدین را الگوسازی می کنند. اگر والدین در طول شام در تلفن های همراه باشند ، می توانید شرط بندی کنید که کودکان نیز خواهند بود.»

DeWerth-Pallmeyer می گوید: علاوه بر تنظیم قوانین، کودک خود را ترغیب کنید تا در فعالیت هایی که در آن ها مجاز به استفاده از تلفن ها نیستند، مانند ورزش، ارکستر یا پیشاهنگی، شرکت کند. «ترغیب آن ها به برقراری ارتباط با والدین و همسالان ممکن است بهترین راه برای تشویقشان به زندگی خارج از واقعیت ساخته شده دنیای تلفن همراه باشد.»


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.