امگا 3 و استرس
مکمل امگا 3 و استرس

نتایج مطالعات درباره تاثیر مکمل امگا ۳ بر استرس و اضطراب

آیا امگا ۳ بر بهبود استرس و اضطراب موثر است؟ درباره تاثیر مکمل امگا ۳ بر استرس (فشار روانی) چه می دانیم؟ در این مطلب از یافته های تحقیقات پزشکی درباره تاثیر مکمل امگا ۳ بر اضطراب بیشتر می خوانید.

امگا ۳ و استرس و اضطراب

با توجه به مقاله ای که در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ درباره تاثیر مکمل امگا ۳ بر اضطراب منتشر شده، مکمل های اسید چرب امگا ۳ می توانند در خلاصی از علائم و نشانه های استرس و اضطراب در افرادی که با گستره ای از مشکلات فیزکی و روانی تشخیص داده شده اند، کمک کند.

این گزارش یافته ها را از ۱۹ پژوهش متفاوت جمع آوری کرده و دربرگیرنده ۱۲۰۰ نفر مشارکت کننده است. در اغلب این پژوهش ها، مکمل امگا ۳ با یک دارونما (پلاسبو) مقایسه شده است.

در کنار یکدیگر، این مطالعات هم دربرگیرنده افرادی با گستره ای از مشکلات سلامتی، شامل حملات قلبی، اختلال کمبود توجه، سوء مصرف مواد، افسردگی و بیماری پارکینسون، و هم به همان اندازه شامل گروهی از مردم که هیچ مشکل تشخیص داده شده کلینیکی نداشتند، بودند.

تاثیر مکمل امگا ۳ بر استرس

محققان دریافتند که به نظر می رسید افرادی که از دوز های بالای امگا ۳ (حداکثر تا ۲۰۰۰ میلی گرم در روز) استفاده کردند، بیشترین کاهش در علائم و نشانه های اضطراب را داشتند.

Advertisements

اسیدهای چرب امگا ۳، که معمولاً از روغن ماهی گرفته می شوند، تاثیرات بیولوژیکی زیادی در بدن دارند.

غشاهای مغزی دربردارنده ی نسبت بالایی از این چربی ها هستند، و مطالعات انسانی نشان می دهند که کمبود امگا ۳ در مغز ممکن است موجب تحریک اختلالات متنوع رفتاری و روانی شود.

با این حال، باید توجه داشت که در حال حاضر، برای توصیه کردن دوزهای بالای مکمل های امگا ۳ برای درمان اضطراب و استرس خیلی زود است.

مولفان این مطالعه می گویند کهبه آزمایش های بزرگ تری برای این که مکمل ها را (چه به صورت تنها و چه به صورت ترکیب شده با معالجات استاندارد) بیازمایند، نیاز است.

برای مطالعه دیگر مطالب مربوط به استرس و اضطراب از فارسی مد اینجا کلیک کنید.


منابع

۱- برگرفته از (به همراه ویرایش): Health Information and Medical Information – Harvard health (www.health.harvard.edu)

Advertisements

۲- تصویر: Photo by stevepb

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.