شمارش تعداد طبیعی اسپرم
تعداد پایین یا بالای اسپرم

تعداد طبیعی اسپرم: چه میزان اسپرم کم و چه میزان زیاد است؟

در این مطلب، که از www.medicalnewstoday.com ترجمه شده، درباره تعداد طبیعی اسپرم (تعداد اسپرم نرمال در آزمایش)، کم بودن تعداد اسپرم و بالابودن میزان آن توضیحاتی ارائه شده است. با ما همراه باشید.

اسپرم ها سلول های زاینده مردانه هستند که در مایع منی خارج شده از بدن مرد حضور دارند. یک پزشک می تواند تعداد اسپرم های موجود در مایع منی یک فرد را با استفاده از تستی با نام «تجزیه و تحلیل مایع منی – Semen Analysis» به او بگوید. میزان متوسط اسپرم بین ۴۰ تا ۳۰۰ میلیون سلول در هر میلی لیتر است.

تعداد طبیعی اسپرم، تعداد پایین یا بالای اسپرم
شمارش تعداد طبیعی اسپرم، تعداد پایین یا بالای اسپرم

این عدد می تواند بین مراکز آزمایش مختلف متفاوت باشد، با این حال دامنه بالا از Resolve آمده اند، که یک انجمن باروری غیرانتفاعی است.

یک پزشک ممکن است آزمایش تجزیه و تحلیل مایع منی را به دلایل مختلفی توصیه کند؛ همچون برای تست دلایل محتمل نهفته برای ناباروری، بررسی میزان عملکرد مناسب اندام های تولید مثلی، یا برای اینکه بداند یک پروسه جراحی برای عقیم سازی موفقیت آمیز بوده یا نه.

در این مقاله، ما در مورد تعداد طبیعی اسپرم، و همچنین معنای کم یا زیاد بودن تعداد اسپرم ها صحبت می کنیم.

Advertisements

مقدار نرمال اسپرم در آزمایش,تعداد اسپرم نرمال,تعداد طبیعی اسپرم,تعداد طبیعی اسپرم در آزمایش,میزان طبیعی اسپرم, تعداد نرمال اسپرم,شمارش اسپرم,آزمایش شمارش اسپرم,آزمایش تعداد اسپرم, میزان اسپرم نرمال

تعداد طبیعی اسپرم (میزان نرمال اسپرم)

تعداد متوسط اسپرم معمولا بین ۴۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر (ml) شمارش می شود.

برای آزمایش شمارش تعداد اسپرم های یک شخص، یک پزشک از او درخواست می کند تا در یک ظرف نمونه آزمایش مایع منی خود را بریزد. [برای کسب اطلاعات بیشتر درباره احکام شرعی این کار اینجا کلیک کنید.]

آن ها این ظرف نمونه آزمایش را به یک آزمایشگاه ارسال خواهند کرد، جایی که در آن متخصصان نمونه را برای شمارش تعداد اسپرم ها و سایر فاکتور ها خواهند سنجید. نتایج ممکن است بسته به آزمایشگاه متفاوت باشد.

از آنجا که عوامل دیگر می توانند بر میزان توان تاثیر گذاری اسپرم بر بارورسازی تخمک، ممکن است حتی افرادی با تعداد اسپرم متوسط، یا «نرمال»، ناباروری را تجربه کنند.

تعداد پایین اسپرم (تعداد کم اسپرم)

با توجه به Resolve، هر چیزی کم تر از ۱۰ میلیون اسپرم در میلی لیتر به معنای تعداد کم اسپرم است.

Advertisements

اگرچه تعداد پایین اسپرم می تواند بر باروری فرد تاثیر منفی بگذارد، اما به این معنی نیست که بارداری غیر ممکن است. حتی یک اسپرم منفرد که به طور مستقیم به یک تخمک تزریق شود می تواند آن را بارور کند.

اگر شمارش تعداد اسپرم یک فرد در رده بین ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون اسپرم در میلی لیتر باشد، این مقدار کمتر از میانگین است، اما پزشکان ممکن است آزمایش های دیگری برای تعیین کیفیت اسپرم ترتیب دهند.

اگر تعداد اسپرم کم است، اما اسپرم از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، و شکل و اندازه و سرعت شنای خوبی دارد، یک پزشک ممکن است این میزان اسپرم را در محدوده طبیعی در نظر بگیرد.

تعداد اسپرم بالا (تعداد زیاد اسپرم)

با توجه به Resolve، تعداد اسپرم بالا به معنای بیش از ۳۰۰ میلیون اسپرم در میلی لیتر است.

با این حال، محققان همبستگی مثبت بین تعداد اسپرم بیش از ۴۰ میلیون و افزایش باروری را شناسایی نکرده اند.

تعداد پایین یا بالای اسپرم,تعداد کم یا زیاد اسپرم,تعداد طبیعی اسپرم,میزان طبیعی اسپرم

Advertisements


برای مشاهده منابع این نوشتار به صفحه بعدی مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۳ ؛ تعداد آرا: ۱ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.