تاثیر آب و هوا بر حملات قلبی
آب و هوا و حملات قلبی

تاثیر آب و هوا بر حملات قلبی: پژوهش نشان می‌دهد که آب و هوا، خطر حمله قلبی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد

این مطالعه همچنین نشان داد که مردم می توانند با سرما سازگار شوند.

تاثیر آب و هوا بر حملات قلبی
آب و هوا و حملات قلبی

توسط Avichai Scher

   یک مطالعه جدید چیزی را که پزشکان برای مدت ها تصریح می کردند، تایید می کند: هوای سرد یک عامل خطر برای حملات قلبی است. اما خطر با سرما متوقف نمی‌شود. به نظر می‌رسد که فشار اتمسفر کم و باد مرتبط، باران و کمبود نور خورشید باعث ایجاد حملات قلبی می‌شود.

تاثیر آب و هوا بر حملات قلبی

   این پژوهش، که چهارشنبه در JAMA Cardiology منتشر شد، به ۳ میلیون نقطه داده آب و هوایی در روزهای متناظر با تقریبا ۲۷۵،۰۰۰ حمله قلبی در سوئد توجه می کند. این مطالعه یک دوره ۱۵ ساله، یعنی از ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۳ را تحت پوشش قرار داد. Swedeheart، رجیستری قلبی آنلاین سوئد، و موسسه هواشناسی دولتی، the Swedish Meteorological and Hydrological Institute، داده های گسترده را فراهم کردند.

   دکتر دیوید ارلینگ (Dr. David Erlinge)، رئیس کاردیولوژی در دانشگاه لوند سوئد (Sweden’s Lund University)، و محقق رهبر این پژوهش گفت این بزرگترین مطالعه در مورد تاثیر آب و هوا بر وقایع قلبی است که او از آن آگاه است.

Advertisements

   او گفت: «مردم در حدود ۱۰۰ سال است که در مورد آب و هوا و حملات قلبی صحبت می‌کنند. با داده های قوی خود، ما می توانیم بسیاری از فاکتور های دیگر را، نسبت به فقط سرما، جدا کنیم.»

حمله قلبی در سرما

   این پژوهش دریافت که در روز های با دمای زیر صفر (۳۲ درجه فارنهایت) دارای بالاترین میزان رخداد حمله قلبی بودند. با نزدیک شدن دما به ۴۰ درجه، نرخ حمله قلبی پایین آمد. شمال کشور که برف و باد بیشتری نسبت به جنوب دارد، به طور کلی نرخ‌های بالاتری داشته‌است. حمله قلبی در سرما

   اما نگاه عمیق‌تر به داده‌ها نشان می‌دهد که نوسان آب و هوا می‌تواند عامل بزرگ‌تری باشد. در قسمت شمالی کشور، سردترین منطقه، موارد حمله قلبی با درجه دما مرتبط نبود، بلکه با افزایش باد و برف [مرتبط بود]. با نگاه کردن به کل کشور، اطلاعات مربوط به فصل آب و هوای سرد، ژانویه تا مارچ، ارتباط معناداری با افزایش حمله قلبی نشان ندادند.

   پژوهش می گوید، یافته ها «یک سازگاری با زمستان های طولانی و دماهای پایین» را نشان می دهند. تاثیر آب و هوا بر قلب

   دکتر کریگ تامپسون (Dr. Craig Thompson)، مدیر مداخلات قلب و عروق در NYU Langone Health گفت عموما اعتقاد بر این است که آب و هوای سرد یک عامل خطر برای حمله قلبی است، زیرا می‌تواند شریان‌ها را منقبض کند. او از شنیدن این که روی هم رفته هوای سرد تر با حملات قلبی مرتبط است شگفت زده نشد.

Advertisements

   تامپسون گفت: «به نظر می رسد آب و هوا غیر طبیعی مسئله است. هنگامی که باید گرم باشد، ناگهان سرد می شود و به همین ترتیب. وقتی آب و هوا به شیوه ای ناملایم تغییر می کند، آن بر فاکتور سازگاری غلبه می کند.» حمله قلبی در سرما

   او گفت که دوست دارد مطالعات بیشتری را ببیند که به مناطقی با تنوع بیشتری از آب و هوا نگاه می‌کنند، مانند مکان های گرمسیری یا مکان هایی در ایالات متحده که دامنه وسیعی از آب و هوا را نسبت به سوئد دارند.

تاثیر آب و هوا بر قلب

هنگام پارو زدن برف، مراقب باشید!

   مطالعات دیگر نشان داده اند که این امر می تواند رفتار مردم در سرما باشد که به حملات قلبی کمک می کند، به خصوص، پارو کردن مقدار زیادی از برف در حالی که آن ها معمولا با فعالیت بدنی شدید دست و پنجه نرم نمی کنند.

   میانگین سنی افراد در این مطالعه تقریبا ۷۲ سال بود، و Erlinge گفت آب و هوای سرد و ناخوشایند عمدتا باعث نگرانی افرادی می شود که در معرض خطر ابتلا به حمله قلبی هستند. او گفت آن ها باید در طول سرما با پوشیدن لباس های گرم، یا در صورت ضرورت ماندن در خانه، مراقبت باشند.

یک ایده مناسب برای بازنشسته ها

   کمبود آفتاب، نه فقط سرما، می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. حمله قلبی در سرما

Advertisements

   او گفت: «بسیاری از افراد مسن در بازنشستگی به مکان های گرم و آفتابی نقل مکان می کنند، مطالعه ما نشان می‌دهد که این ایده خوبی است.» تاثیر آب و هوا بر قلب


منبع(متن انگلیسی): Health News: Lastest Stories on Medicine, Diat & Fitness, Diseases & More – NBC News (nbcnews.com)

ترجمه: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (FarsiMed.ir)

تصویر: Designed by Freepik

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.