طب چینی دلیل بیدار شدن در شب را توضیح می دهد
بیدار شدن از خواب در شب

طب چینی دلیل بیدار شدن از خواب در شب را توضیح می دهد

دلیل زود بیدار شدن از خواب در شب

طب چینی دلیل بیدار شدن در شب را توضیح می دهد
بیدار شدن از خواب در شب

   آیا خیلی اوقات متوجه می‌شوید که در میانه شب از خواب بیدار شده و هنگامی که به ساعت خود می نگرید، می بینید زمان بیداری شما تقریبا مشابه شب قبل است؟ هنگامی که صبح فرا می‌رسد، اغلب ما آن را نشانه مثبتی از بیداری طبیعی در نظر می‌گیریم، اما کسانی که خواب آن‌ها زودتر از حد انتظار قطع می‌شود ممکن است احساس خستگی و سردرگمی کند. با توجه به طب چینی، یک دلیل ساده برای این دقت است که مربوط به مریدین(meridian) ماست.

دلیل بیدار شدن از خواب در شب – زود بیدار شدن در شب

   مریدین ها ریتم های مختلفی از ساعت بیولوژیکی هستند که هر کدام از آن ها متعلق به یک عضو دیگر است و عقیده طب چینی این است که هر عضو همچنین مسئول احساسات مختلفی است که در طول خواب اتفاق می افتد. بنابراین، بیدار شدن از خواب در یک زمان خاص، به شما امکان می دهد کمی در مورد خودتان در سطوح مختلف یاد بگیرید، و راهنمای بعدی به شما کمک خواهد کرد که بدانید چگونه سیستم های بدن شما کار می کنند، در حالی که یادگیری چالش های ذهنی شما را نیز در بر می گیرد.

دلیل بیدار شدن از خواب در شب

   اکثر افرادی که مشکلات پزشکی ندارند، در پایان روز طولانی و شلوغ احساس خستگی و کوفتگی می کنند، به طوری که وقتی به خواب می روند، حداقل چند ساعت می خوابند. با این حال، اگر شما کمی بعد از خواب یا قبل از ساعت ۱۱ شب بیدار شوید، سطح بالایی از استرس و تنش را تجربه می‌کنید که با توانایی شما در رسیدن به خواب رویایی عمیق اختلال ایجاد می‌کند.

Advertisements

   در چنین وضعیتی، بدن نمی‌تواند آرام بگیرد و چون نگرانی‌ها در مغز شما ادامه دارد، ناگهان متوجه می‌شوید که بیدار می‌شوید. روش‌هایی که به شما در خوابیدن کمک می‌کنند نیز می‌توانند به شرایط شما کمک کنند چون بدن را آرام می‌کنند و بنابراین آن را برای خواب عمیق و آرام تری آماده می‌کنند. زود بیدار شدن در شب

زود بیدار شدن در شب

   با توجه به طب چینی، مریدین ها در این زمان شب بسیار متاثر از کیسه صفرا هستند. کیسه صفرا به خود پذیری (self-acceptance) مرتبط است، بنابراین اگر شما به طور منظم در طول این ساعات بیدار شوید، ممکن است اخیرا ناامیدی عاطفی پایدار را تجربه کنید. زود بیدار شدن در شب

   برای مقابله با این مشکل باید شروع به کار بر روی خود پذیرش کنید و هم‌زمان با دیگران عمیق تر همدلی کنید و به یاد داشته باشید که نسبت به آنچه که دارید سپاسگزار باشید. اجازه دهید چیزهایی را که نمی‌توانید کنترل کنید را رها کنید و به یاد داشته باشید که بعد از هر شب یک صبح جدید با فرصت‌های زیادی برای بهبود وضعیت به دست می‌آید.

دلیل بیدار شدن از خواب در شب

   بیدار شدن از بین این ساعت ها نشان می دهد که کبد شما به سختی کار می کند. اگر بین ساعت ۱ و ۳ صبح بیدار شدید، خشم سرکوب شده زیادی را جمع می‌کنید، و به نظر می‌رسد که حتی اگر شما مقدار زیادی از آن را فاش نکنید، با احساسات مشکل سر و کار دارید. شما احتمالا خود را در حال غلت زدن در شب می یابید و هنگامی که از خواب بیدار شدید، با به خواب رفتن مشکل دارید، بنابراین به جای اینکه به یک چرخه منفی برسید، باید از رختخواب بیرون بیایید، یک لیوان آب بنوشید و برای تمرینات آرام بخش تنفس کنید.

Advertisements

زود بیدار شدن در شب

   اگر شما فردی هستید که از ۳:۰۰ تا ۵:۰۰ صبح بیدار می شود، باید بدانید که این زمان است که علائم مرتبط با فعالیت ریه شما بیان می شود، که مسئول احساس غم و اندوه هستند. شما سعی دارید تعداد کمی از دل شکستگی ها را در خود جای دهید، به خصوص در قلمرو رمانتیک، و این ها احساساتی هستند که بار شما را بر دوش شما می‌گذارند. این امکان وجود دارد که این ها احساسات گذشته باشند، و این امکان وجود دارد که آن‌ها نسبتا تازه باشند که هنوز تمام نشده اند.

   سعی کنید در مورد چیزی که احساس می‌کنید با دوستان صمیمی خود صحبت کنید، یک دفتر یادداشت کنید، و یا حتی با یک متخصص تماس بگیرید تا بخشی از بار را بردارید. شما به زودی متوجه خواهید شد که چطور بهتر می خوابید و در طول روز احساس خوشحالی می کنید که همچنین می تواند به شما کمک کند تا بر بحران غلبه کنید و پیش روید.

دلیل بیدار شدن از خواب در شب

  • بیدار شدن از خواب بین ۵ تا ۷ صبح

   روده بزرگ در طول این ساعت ها کار می کند و اگر در آن بیدار شوید، به این معنی است که شما با موانع عاطفی برخورد می کنید. برای ناظر بیرونی ممکن است به نظر برسد که شما به طور طبیعی کار می‌کنید و زندگی شما به آرامی پیش می‌رود، اما فقط شما می دانید که واقعا چه چیزی شما را آزار می دهد. برای درمان این مشکل به طور خاص می‌توانید نرمش کنید و به حمام [دستشویی] بروید تا به بدن اجازه استراحت بدهید و استراحت کوتاهی داشته باشید تا زمانی که ساعت زنگ قطع شود.

با این حال اگرچندین بار همراه با پرندگان از خواب بیدار شوید، و در طول روز احساس خستگی کنید، باید واقعا به مشکلات خود نگاه کنید و راه حلی برای آن‌ها پیدا کنید. بعضی اوقات چیزهایی که فکر می‌کنیم از بین رفته‌اند، همچنان علامت خود را بر روی ما می‌گذارند و خوابیدن را برای ما مشکل می‌سازند.

Advertisements

دلیل بیدار شدن از خواب در شب


منبع (متن اصلی انگلیسی):(ba-bamail.com (Baba Mail

ترجمه: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (Farsimed.ir)

تصویر: Designed by Jcomp

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.