تحقیقات در مورد ویروس HIV
تحقیقات در مورد ویروس HIV

تحقیقات جزئیات جدیدی از چرخه زندگی ویروس HIV را نشان می‌دهد

تحقیقات در مورد ویروس HIV
تحقیقات در مورد ویروس HIV

بازبینی شده توسط: Alina Shrourou, BSc

   پژوهش ها توسط یک تیم چند نهادی، از جمله دو عضو از دانشگاه دلاور (the University of Delaware)، اطلاعات جدیدی در مورد ساختار کپسید ویروس اچ آی وی (HIV) و نحوه توسعه آن ارائه کرده‌است.

   کپسید یک پوسته پروتئینی است که طرح کلی ژنتیکی یک ویروس را در بر می گیرد.

   این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه کورنل رهبری شد، در روز یکم ماه اوت در مجله Nature منتشر شد و روی نقش یک مولکول کوچک به نام IP۶ تمرکز کرد. محققان دریافتند که IP6 نقش مهمی در هر دو مرحله نابالغ و بالغ چرخه زندگی اچ آی وی دارد، هم چنان که این ویروس ساختار خود را سرهم می‌کند.

   رابرت دیک (Robert Dick)، یک محقق فوق دکترا در دانشگاه کورنل و اولین مولف این مقاله می گوید: «این مولکول کوچک در دو مرحله مختلف مونتاژ در مسیر عمل می کند. یک سلول می‌تواند میلیون ها ذره ویروس را بسازد، اما اگر فرآیند بلوغ را انجام ندهند، عفونی نیستند.»

Advertisements

   Juan R. Perilla، استادیار شیمی و بیوشیمی در UD می گوید: کشف نقش کلیدی ایفا شده توسط IP۶ «دری را برای توسعه درمان‌های جدید» باز می‌کند که این مولکول را هدف قرار می‌دهند.

   همکاران در این مقاله، Perilla و Chaoyi Xu، دانشجوی دکترای UD، با استفاده از ابر رایانه ها برای مدل سازی کپسید ویروس HIV و نقش IP6 در مونتاژ آن، کارهای محاسباتی و تحلیلی پروژه تحقیقاتی را اداره کردند.

   Perilla می گوید:« بسیاری از تکنیک های تجربی تنها یک تصویر لحظه ای هستند، با میکروسکوپ محاسباتی [استفاده از داده های آزمایشگاهی در ترکیب با ابر رایانه ها] شما واقعا می توانید ببینید که چگونه اشیاء سیر می کنند [ببینید که چگونه چیزها حرکت می‌کنند].»

   Perilla و Xu شبیه سازی هایشان را از طریق پروژه های علوم و مهندسی شدید ( Extreme Science and Engineering Environment (XSEDE) ) که توسط بنیاد ملی علوم تامین می شود، اجرا کردند، که منابع ابر رایانه را به مشکلات پژوهشی خاص اختصاص می‌دهد. رایانه های مورد استفاده آنها در مرکز ابر رایانه پیتسبورگ (Pittsburgh Supercomputing Center) و مرکز رایانش پیشرفته تگزاس (Texas Advanced Computing Center) قرار گرفته بودند.

   تیم تحقیقاتی Perilla در UD روش‌های مشابهی از شبیه‌سازی و تحلیل بر روی دیگر جنبه‌های اچ آی وی و ویروس هپاتیت B انجام داده‌است. پژوهشگران همچنین علاوه بر ویروس اچ آی وی، رتروویروس های دیگر، از جمله ویروس‌های اسب و ماکیان را مورد بررسی قرار داده‌اند.

   Perilla می گوید: «همانطور که ما دریافتیم که HIV از IP6 به منظور توسعه و تبدیل شدن به عفونت استفاده می کند، ما می خواهیم یاد بگیریم که چگونه رتروویروسها به طور کلی استفاده از این نوع مولکول ها را «آموخته اند». ویروس ها همیشه تکامل می یابند، اما این مکانیزم خاص به ویژه مهم است.

Advertisements

   چه وقت تکامل یافته؟ این سوالی است ما هنوز به آن پاسخ نداده ایم.»

منبع:

https://www.udel.edu/udaily/2018/september/hiv-virus-research-juan-perilla


منبع (متن انگلیسی): news-medical.net (Medical News | Medical Articles)

ترجمه: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (FarsiMed.ir)

 تصویر: Designed by Freepik

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.