بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا
زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا زودتر از آن چیزی است که فکر می کنید!

احتمالا درباره فصل آنفلوآنزا و تلفات ترسناک سالانه آن شنیده اید. اما بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا چه زمانیست؟ آیا زودر دریافت کردن آن بهتر است، یا اینکه باید در طول فصل آنفلوآنزا و با شدت گرفتن آن واکسن آنفلوآنزا را دریافت کرد؟ در این مطلب با فارسی مد همراه باشید تا درباره زمان تزریق واکسن آنفولانزا بیشتر بدانید.

توصیه CDC درباره زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا

   از نظر فنی هنوز تابستان است، اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گوید که هنگام فکر کردن درباره فصل ابتلا به ویروس آنفلوآنزای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ فرارسیده.

    CDC می گوید تمام بزرگسالان و کودکان بالای ۶ ماه باید تا اواخر اکتبر سال ۲۰۱۸ واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند. (آکادمی آمریکایی اطفال نیز اخیرا توصیه مشابهی را ارائه کرده است).

این نهاد همچنین اشاره می کند: در حالی که این واکسن هنوز هم برای کسانی که بعدا در پاییز یا زمستان آن را دریافت می کنند موثر است، واکسینه شدن پیش از آن که فصل آنفلوآنزا به طور کامل فرا برسد، بهترین حفاظت را ارائه می کند.

واکسن آنفلوآنزا و احتمالات پیش رو

    در حالی که واکسن آنفلوآنزا بهترین گزینه ممکن نیست – چرا که مثلا در فصل آنفلوآنزای سال گذشته، واکسن آنفلوآنزا تنها ۳۶% موثر بود– اما CDC هم چنان توصیه می کند که یکی از آن ها را دریافت کنید؛ زیرا آن ها می توانند احتمال ابتلا و انتشار آنفلوآنزا و شدت هر گونه بیماری که رخ می دهد را کاهش دهند.

Advertisements

   طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، این واکسن همچنین برای فصل آنفلوآنزای آتی مورد آزمایش قرار گرفته‌است و امید است ویروس‌ هایی که احتمالا امسال منتشر می‌شوند را هدف قرار دهند.

هم واکسن های استاندارد و هم اسپری های بینی برای فصل آنفلوآنزای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ مورد توصیه قرار می گیرند.

مقاله «واکسن آنفلوآنزا: درباره واکسن آنفولانزا حقایق را بدانید» را از فارسی مد بخوانید تا با واکسن آنفلوآنزا بیشتر آشنا شوید.

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا
زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا

آنفلوآنزای مرگ آور…

   این گوش زد کردن واکسن آنفلوآنزا توسط CDC پس از یک دوره ابتلا به آنفلوانزا شدید رخ می دهد، که بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر را به بیمارستان فرستاد و ۱۸۰ کودک را به کام مرگ کشاند – بالاترین تعداد ثبت شده در هر سال بدون دنیاگیری از سال ۲۰۰۴، یعنی از هنگامی که CDC شروع به ردیابی مرگ و میر کودکان کرد-.

تزریق واکسن آنفلوآنزا و سایر اقدامات پیشگیرانه می توانند تا حدی از ابتلای شما به این بیماری پیشگیری کنند

در حالی که CDC نمی‌تواند پیش‌ بینی کند که فصل آنفلوآنزا امسال چگونه سپری خواهد شد، اما واکسیناسیون را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه توصیه می‌کند.

هنگامی که فصل آنفلوآنزا شروع می‌شود، افراد می‌توانند انتشار بیماری را با شستن دست‌ هایشان به طور مکرر، کاهش دهند، اگر بیمار شدند به جای رفتن به مدرسه یا سر کار در خانه بمانند و اگر مبتلا به آنفولانزا باشند، [تحت نظارت پزشک] داروهای ضد ویروسی مصرف کنند.

Advertisements

مطالعه «از هاروارد: سوالات متداول در مورد سرماخوردگی و آنفلوآنزا» می تواند به برخی پرسش های شما درباره سرماخوردگی و آنفلوآنزا را پاسخ دهد. همچنین با مطالعه مقاله «بیماری آنفلوآنزا: نشانه ها و علائم آنفلوآنزا چیست؟» اطلاعات بیشتری درباره انواع علائم بیماری آنفلوآنزا بدست خواهید آورد.


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.