قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه » اطلاعات دارویی » بهترین زمان برای دریافت واکسن آنفلوآنزا زودتر از آن چیزی است که فکر می کنید

بهترین زمان برای دریافت واکسن آنفلوآنزا زودتر از آن چیزی است که فکر می کنید

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه
زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا
زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا

   از لحاظ فنی هنوز تابستان است، اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گوید که زمان فکر کردن درباره فصل ابتلا به ویروس آنفلوآنزای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ می باشد.

از Jamie Ducharme

    CDC می گوید تمام بزرگسالان و کودکان بالای ۶ ماه باید تا اواخر اکتبر سال ۲۰۱۸ واکسن آنفلوانزا دریافت کنند. (آکادمی آمریکایی اطفال اخیرا توصیه مشابهی ارائه کرده است). CDC می گوید: در حالی که این واکسن هنوز برای کسانی که بعدا در پاییز یا زمستان آن را دریافت می کنند موثر است، واکسینه شدن قبل از این که فصل آنفلوآنزا به طور کامل فرا برسد، بهترین حفاظت را ارائه می کند.

زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا – زمان زدن واکسن آنفلوآنزا

واکسن آنفلوآنزا و احتمالات

    در حالی که واکسن آنفلوآنزا بهترین نیست – در فصل آنفلوآنزای سال گذشته، آن تنها ۳۶% موثر بود- CDC هم چنان توصیه می کند که یکی از آن ها را دریافت کنید، زیرا آن ها می توانند احتمال ابتلا و انتشار آنفلوآنزا و شدت هر گونه بیماری که رخ می دهد را کاهش دهند.

   طبق گزارش ” سی‌دی سی “، این واکسن همچنین برای فصل آنفلوآنزای آتی مورد آزمایش قرار گرفته‌است و به این امید است که ویروس‌ها که احتمالا امسال پخش می‌شوند را هدف قرار دهند. هم واکسن های استاندارد و هم اسپری های بینی برای فصل آنفلوآنزای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ مورد توصیه قرار می گیرند.

زمان دریافت واکسن آنفلوآنزا – زمان زدن واکسن آنفلوآنزا

آنفلوآنزای مرگ آور…

   یادآوری واکسن CDC پس از یک دوره ابتلا به آنفلوانزا شدید است، که بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر را به بیمارستان فرستاد و ۱۸۰ کودک (۱۸۰ children) را کشت -بالاترین تعداد ثبت شده در هر سال غیر پاندمی [غیر دنیاگیر] از سال ۲۰۰۴، هنگامی که CDC شروع به ردیابی مرگ و میر کودکان کرد. در حالی که CDC  نمی‌تواند پیش‌بینی کند که فصل انفلانزا در این سال چه شکلی خواهد بود، واکسیناسیون را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه توصیه می‌کند. هنگامی که فصل آنفلوآنزا شروع می‌شود، افراد می‌توانند با شستن دست‌هایشان به طور مکرر، پخش بیماری را کاهش دهند، اگر بیمار شدند به جای مدرسه یا کار در خانه بمانند و اگر مبتلا به آنفولانزا باشند، داروهای ضد ویروسی مصرف کنند.


منبع: Time.com

ترجمه از: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (Farsimed.ir)

تصویر از: Designed by Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *