خطرات و مضرات خواب زیاد
خطرات و مضرات خواب زیاد شبانه

مضرات خواب زیاد: ارتباط خواب شبانه بیش از ۸ ساعت با افزایش خطر مرگ زودرس

در این مقاله از نتایج پژوهشی درباره مضرات خواب زیاد می خوانید، که بیان می کند خطرات خواب زیاد می تواند دربرگیرنده گستره ای از مشکلات قلبی، تنفسی، مغزی و حتی روانی باشد. همراه فارسی مد باشید تا از مضرات خواب اضافی بیشتر بدانید.

خطرات و مضرات خواب زیاد
خطرات و مضرات خواب زیاد شبانه

غرق شدن در خواب اضافی می تواند بیش از مفید بودن، مضر باشد

   پژوهش های اخیر بیان می کنند که خوابیدن بیش از ۸ ساعت در شب می تواند منجر به مرگ زودرس شود.

پژوهشی برای بررسی مضرات خواب زیاد

   پژوهش جهانی انجام شده توسط Keele University دریافته که افرادی که به طور منظم وقت بیشتری برای خوبیدن صرف می کنند، ممکن است با یک «اختلال خواب جدی» روبرو شوند. این اختلال خواب تنفس آن ها را مختل کرده و موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.

   این پژوهش در مجله انجمن قلب آمریکا (Journal of the American Heart Association) منتشر شده است.

در این پژوهش ارتباط بین میزان خواب (گزارش شده توسط خود فرد)، بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر در بیش از سه میلیون نفر شرکت کننده از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفته است.

Advertisements

نتایج پژوهش حاکی از مضرات خواب اضافی و امکان ارتباط آن با مرگ زودرس بود

   به عنوان یک نتیجه، محققان که اطلاعات ۷۴ پژوهش را بررسی کرده اند، می گویند خواب بیش از حد می تواند یک «نشانگر» برای سلامتی ضعیف باشد.

  دانشمندان دریافتند که یک خواب ده ساعته در مقایسه با یک خواب به مدت هفت ساعت با ۳۰ درصد خطر بیشتر ابتلا به مرگ زودرس همراه است.

   این پژوهش همچنین افزایش ۵۶ درصدی خطر مرگ بر اثر سکته مغزی، و افزایش ۴۹ درصدی خطر مرگ بر اثر مشکلات قلبی عروقی را برای افرادی که بیش از ۸ ساعت می خوابند نشان داد.

مشکلات خواب زیاد: از بیماری های قلبی تا انسداد تنفسی و زوال عقل

   دکتر چون شینگ کوک (Dr. Chun Shing Kwok)، پژوهشگر ارشد که در موسسه علوم و فن آوری پزشکی دانشگاه کیل کار می کند، توضیح می دهد که:

«مطالعه ما تاثیر مهمی بر سلامت عمومی دارد، که نشان می دهد که خواب بیش از حد نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی است.

   یافته های ما پیامد های مهمی دارد، زیرا پزشکان باید توجه بیشتری برای بررسی مدت زمان خواب و کیفیت آن در طول معاینات داشته باشند.

Advertisements

خطر بیماری های قلبی عروقی و آپنه تنفسی در اثر خواب اضافی

   اگر الگوهای خواب بیش از حد مشاهده شود، به خصوص مدت زمان طولانی ۸ ساعت یا بیشتر، پزشکان باید آزمایش برای عوامل خطرساز قلبی عروقی و انسداد وقفه تنفسی در خواب (که یک اختلال جدی خواب می باشد، و زمانی رخ میدهد که تنفس فرد در طول خواب متوقف شود) را در نظر داشته باشند.»

   این مطالعه، که همچنین نشان داد که کیفیت ضعیف خواب با ۴۴ درصد افزایش بیماری عروق کرونر قلب در ارتباط بود. این یک مورد از موارد بسیاری است که تاثیر خواب بر سلامت جسمی یک فرد را برجسته می کند.

مطالعه مقاله «درمان آپنه خواب: راهنما برای گزینه های درمانی وقفه تنفسی در خواب» اطلاعات شما درباره درمان وقفه انسدادی (آپنه) خواب را بالا می برد.

خطر ابتلا به زوال عقل در اثر خواب اضافی

   ماه گذشته، دانشگاه سیدنی (University of Sydney) بیان کرد که محرومیت از اکسیژن بر اثر وقفه ی تنفسی در خواب (Sleep apnea) می تواند موجب شود تا مغز شما در مناطقی که نقش مهمی در حافظه ایفا می کنند و همچنین تحت تاثیر زوال عقل (Dementia) قرار می گیرند، دچار تحلیل شود.

مضرات خواب زیاد برای سلامت روان

   به طور مشابهی، پژوهش اخیر از دانشگاه گلاسکو (University of Glasgow) دریافته است که مقدار ناکافی خواب نیز می تواند به سلامت روانی شما آسیب برساند.

   تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که اختلال در ریتم شبانه روزی می تواند به افزایش امکان اختلالات خلقی و همچنین داشتن سطوح پایین تری از شادی منجر شود.

Advertisements

مطالعه مقالات «شما به چه میزان خواب نیاز دارید؟ علائم و تاثیرات محرومیت از خواب» و «خواب در دانش آموزان متوسطه اول و دوم (دوره اول و دوم دبیرستان)» نیز به شما کمک می کند تا آگاهانه تر برای خواب خود برنامه ریزی کنید.


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.