وَ قُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْماً | امروز دوشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۰؛ روز بخیر ;)
تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی و سلامت جسمی
ارتباط ازدواج با سلامت قلب

تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی: ازدواج می تواند برای قلب شما مفید باشد

در این مقاله درباره تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی، از نتایج پژوهشی می خوانید که نشان می دهد افراد مجرد، از احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی برخوردارند. همراه فارسی مد باشید تا از تاثیر ازدواج بر سلامتی جسمی بیشتر بدانید.

  فوت شدن همسر، جدا شدن از همسر، و یا هرگز ازدواج نکردن خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. مروری بر پژوهش ها بیانگر این است که متأهل بودن می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی یا مرگ بر اثر بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد.

پژوهشی برای بررسی تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی

جمع آوری اطلاعات

   محققان برای دستیابی به این نتایج اطلاعات بیش از ۲ میلیون شرکت کننده که در ۳۴ پژوهش را جمع آوری کردند.

این اطلاعات از شرکت کنندگانی در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، ژاپن، روسیه، سوئد، اسپانیا، یونان و ۸ کشور دیگر جمع آوری شده بود.

تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی
درباره تاثیر ازدواج بر سلامت قلبی و مغزی

نتایج پژوهش حاکی از احتمال وجود ارتباط بین ازدواج و سلامت قلبی بود

افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی

   آن ها به این نتیجه رسیدند که در مقایسه با افراد متأهل، افراد مجرد – چه آنانی که ازدواج نکرده باشند، و یا اینکه همسرشان درگذشته باشد یا از او طلاق گرفته باشند – ۴۲ درصد بیشتر احتمال ابتلا به نوعی بیماری قلبی عروقی و ۱۶ درصد بیشتر احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را داشتند.

افزایش خطر مرگ در اثر بیماری قلبی و سکته مغزی

همچنین، افراد مجرد همچنین دارای افزایش ۴۳ درصدی احتمال مرگ بر اثر بیماری عروق کرونری قلب و افزایش ۵۵ درصدی خطر مرگ بر اثر سکته مغزی بودند. خطر ابتلا به سکته مغزی برای افرادی که تا کنون ازدواج نکرده بودند و یا جداشده بودند افزایش داشت، اما برای بیوه ها نه.

با مطالعه مقاله «علائم بیماری قلبی و نشانه های سایر مشکلات قلبی (حمله قلبی، آریتمی و…)» از فارسی مد، با افزایش اطلاعات خود در موقعیت های حساس با آگاهی بیشتری اقدام کنید.

تاثیر سایر عوامل بر نتایج پژوهش

   محققان اذعان می کنند که مطالعه منتشر شده درباره تاثیر ازدواج بر سلامت قلب، دارای نقاط ضعفی است.

در حالی که اکثر تحلیل ها برمبنای متغیرهای چندگانه تنظیم شده بودند، این متغیرها در سراسر مطالعات ثابت نبودند و برخی از عوامل، از جمله ثبات مالی، پایبندی به دارو و حمایت اجتماعی، در نظر گرفته نشدند.

   به گفته یکی از محققان این پژوهش، دکتر چان شینگ کووک (Dr. Chun Shing Kwok) که یک متخصص قلب و عروق در دانشگاه کیل در انگلستان (Keele University in England) است: «تعیین میزان حمایت خانواده چالش برانگیز است، حتی اگر شما تاثیر همزیستی را در نظر بگیرید.»

تاثیر ازدواج بر سلامتی: ازدواج برای زنان مفیدتر است یا مردان؟

این سوال به میان می آید آیا ازدواج برای مردان مفید تر است یا برای زنان؟ در این باره پاسخ دکتر کواک محتاطانه بود. او گفت: «یافته های ما حاکی از آن است که هم مردان و هم زنان از ازدواج سود می برند.»

همچنین بخوانید: «پیشگیری از حمله قلبی: ۷ گام ساده برای جلوگیری از حمله قلبی»


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

برای دادن امتیاز به این مقاله کلیک کنید!
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *