مراقبت از پوست کودکان در تابستان
محافظت از پوست کودکان در تابستان

راهنمای مراقبت از پوست کودکان در تابستان: مسئله خورشید و پشه ها!

تابستان فرا می رسد و مراقبت از پوست کودکان در تابستان در برابر پرتوی آفتاب و حشرات امری ضروری به نظر می آید. در این مطلب از فارسی مد به بررسی راهکارهایی برای محافظت از پوست کودکان در تابستان به تفکیک گروه های سنی پرداخته ایم. همراه ما باشید.

مراقبت از پوست کودکان در تابستان
محافظت از پوست کودکان در تابستان

چرا و چگونه از کرم های ضد آفتاب و مواد مانع پشه ها استفاده شود؟

در تب و تاب فصل تابستان، افراد زیادی از خانه بیرون می زنند و از گرما لذت می برند. آب و هوای گرم روز های استخر و شب های کمپینگ را می طلبد.

کارهای زیادی برای انجام دادن در این دوره زمانی فوق العاده از سال وجود دارد، اما به همراه آن مسئولیت محافظت از بدن شما و فرزندانتان در برابر چیزهایی مانند آفتاب سوختگی و پشه ها به همراه می آید.

این محافظت به ویژه برای کودکان خردسال لازم است، و پژوهش های اخیر بیانگر بهترین راهنمایی ها در این زمینه می باشند.

اگر شما پدر و مادر هستید، احتمالا از اهمیت محافظت از کودک خردسالتان در برابر خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب را آگاهی دارید. همچنین سوالات متعددی در مورد استفاده از مواد دافع حشرات برای محافظت در برابر هشدار های اخیر در مورد ویروس های منتقل شونده توسط پشه ها وجود دارد.

Advertisements

در حالی که هم کرم های ضد آفتاب و هم دفع کننده حشرات ممکن است در محافظت کمک کنند، یک چیز وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن ها در مورد آن احتیاط کرد: مواد شیمیایی.

نفوذپذیری پوست کودکان خرسال و نوزادان نسبت به بزرگسالان بیشتر است، و بدن آن ها ممکن است توانایی کمتری در تجزیه مواد شیمایی که در کرم های ضد آفتاب و مواد دافع حشرات یافت می شود داشته باشد.

متخصصان پوست می گویند که قطعا حفاظت از پوست مهم است، اما ممکن است والدین بخواهد بدانند که این مراقبت باید تا چه حدی باشد. گرچه مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است، در اینجا بخشی از جدید ترین دستوالعمل ها برای مراقبت از پوست کودکان در تابستان در اختیار شما قرار گرفته است.

همچنین بخوانید: «چگونه از نور آفتاب ویتامین دی (vitamin D) بگیریم؟»

راهکارهایی برای مراقبت از پوست کودکان در تابستان به تفکیک گروه سنی

نوزادان زیر ۶ ماه

FDA (سازمان غذا و دارو) و آکادمی آمریکایی اطفال (American Academy of Pediatrics) دور نگه داشتند نوزادان زیر ۶ ماه از اشعه مستقیم خورشید را پیشنهاد می دهند.

از سایه، لباس های محافظت کننده و کلاه های آفتابی به جای تکیه بر کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

Advertisements

همچنین کودکان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به گرمازدگی قرار دارند. بنابراین از اینکه آن ها آب کافی دریافت می کنند و به طور منظم پوشک خود را مرطوب می کنند، اطمینان حاصل کنید.

تا حد امکان، دور کردن حشرات با کمک توری و پرده بیشتر از مصرف مواد دافع حشرات توصیه می شود.

همچنین مطالعه مقاله «۷ تا از فواید مصرف آب برای بدن: آیا شما به اندازه کافی آب می نوشید؟» می تواند به اطلاعات شما درباره مزایای مصرف آب کافی بیفزاید.


کودکان زیر ۲ سال

مانع از قرار گرفتن افراد این گروه سنی در معرض نور خورشید در ساعات اوج تابش آفتاب، یعنی از ۱۰ صبح تا ۲ ظهر (۱۴) شوید.

متخصصان می دانند که این کار همیشه ممکن نیست؛ بنابراین پوشیدن لباس های محافظت کننده اولین قاعده کلی در این گروه سنی است. موثر ترین لباس ها، لباس هایی با رنگ ها تیره و پارچه های محکم بافته شده هستند.

در ارتباط با پشه ها، تلاش کنید مواد دافع حشرات را بر روی لباس به کار ببرید، و کم تر از آن استفاده نمایید. با توجه به سمی بودن، مواد دافع حشراتی که picaridin-based می باشند تهیه کنید، از تماس آن با چشم ها و دهان جلوگیری کنید و هنگامی که به خانه بر می گردید، آن را از روی صورت شستشو دهید.

Advertisements


کودکان ۲ تا ۱۲ سال

وقتی که به کرم های ضد آفتاب فکر می کنید، بدانید که در این رابطه چیزی همانند مواد «ضد آب» وجود ندارد. در عوض، برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، والدین باید به دنبال محصولاتی با ۳۰ SPF یا بالاتر و برچسب خورده تحت عنوان عنوان «water resistant» (مقاوم دربرابر آب) باشند.

کرم های ضد آفتاب با مسدود کننده های فیزیکی برای کودکان ایمن تر هستند، چون احتمال جذب آن ها از پوست کمتر است. با توجه به این امر، به دنبال محصولاتی با تیتانیوم یا روی به عنوان جزء فعال باشید.

گودی کف یک دست کودک راهنمای مناسبی برای تشخیص مقدار مورد نیاز از کرم ضد آفتاب برای استفاده است. و هر ۲ ساعت باید دوباره اعمال شود.

استفاده از مواد دافع حشرات برای این گروه سنی نیز همانند کودکان ۲ ساله و زیر آن است.

با مطالعه مقاله «محافظت از پوست بدن: اصول مراقبت از پوست» از فارسی مد می توانید با آگاهی بیشتری از پوست خود و اطرافیانتان مراقبت کنید.


برای اطلاع از منابع این مطلب به صفحه بعد مراجعه فرمایید.

Advertisements

به این مقاله امتیاز دهید! (از راست به چپ)
[رتبه: ۰ ؛ تعداد آرا: ۰ ]

درباره‌ی فارسی مد

آواتار فارسی مد
مطالب ارسال شده توسط این نویسنده، ترجمه شده از وبسایت های سلامت و پزشکی غیر فارسی زبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.