قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه » زیبایی و تناسب اندام » خورشید و پشه ها: راهنمای محافظت از پوست کودکان در تابستان

خورشید و پشه ها: راهنمای محافظت از پوست کودکان در تابستان

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه
خورشید و کودکان
خورشید و کودکان

چرا و چگونه از کرم های ضد آفتاب و مواد مانع پشه ها استفاده شود؟

نوشته شده توسط Sadie Wirthlin

   در تب و تاب فصل تابستان، افراد زیادی از خانه بیرون می زنند و از گرما لذت می برند. آب و هوای گرم اغلب روز های استخر و شب های کمپینگ را می طلبد. کارهای زیادی برای انجام دادن در این زمان فوق العاده از سال وجود دارد، اما با آن مسئولیت محافظت از بدن شما در برابر چیزهایی مانند آفتاب سوختگی و پشه ها به همراه می آید. این محافظت علی الخصوص برای کودکان خردسال مورد نیاز است، و پژوهش اخیر بیانگر بهترین راهنمایی ها در این زمینه است.

محافظت از پوست کودکان در برابر حشرات

   اگر شما پدر و مادر هستید، احتمالا اهمیت نگهداری و محافظت از کودک خردسالتان در برابر خورشید و استفاده از کرم ضد آفتاب را می دانید. همچنین سوالات متعددی در مورد استفاده از مواد دافع حشرات برای محافظت در برابر هشدار های اخیر در مورد ویروس های منتقل شونده توسط پشه ها وجود دارد. در حالی که هم کرم های ضد آفتاب و هم دفع کننده حشرات ممکن است در محافظت کمک کنند، یک چیز وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن ها در مورد آن احتیاط کرد: مواد شیمیایی. کودکان خرسال و نوزادان پوست نفوذ پذیر تری نسبت به بزرگسالان دارند، و بدن آن ها ممکن است توانایی کمتری در جذب (تحلیل) مواد شیمایی که در کرم های ضد آفتاب و مواد دافع حشرات یافت می شود داشته باشند.

    متخصصان پوست می گویند قطعا حفاظت از پوست مهم است، اما والدین ممکن است بخواهند بدانند چه مقدار کاربرد دارد. گرچه مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است، در اینجا بخشی از جدید ترین دستوالعمل های قرار گرفته است.

محافظت از پوست کودکان در برابر آفتاب

نوزادان زیر ۶ ماه:

   FDA (سازمان غذا و دارو) و آکادمی آمریکایی اطفال (American Academy of Pediatrics) دور نگه داشتند نوزادان زیر ۶ ماه از اشعه مستقیم خورشید را پیشنهاد می دهند. از سایه، لباس های محافظت کننده و کلاه های آفتابی به جای تکیه بر کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین کودکان در معرض خطر بیشتری در ابتلا به گرمازدگی قرار دارند، بنابراین از اینکه آن ها آب کافی دریافت می کنند و به طور منظم پوشک خود را مرطوب می کنند، اطمینان حاصل کنید. تا جای ممکن دور کردن حشرات با کمک توری و پرده بیشتر از مواد دافع حشرات توصیه می شود.

محافظت از پوست کودکان در برابر آفتاب

کودکان زیر ۲ سال:

   مانع از قرار گرفتن آنان در معرض نور خورشید در ساعات اوج تابش آفتاب، یعنی از ۱۰ صبح تا ۲ ظهر (۱۴) شوید. متخصصان می دانند که این همیشه مطلوب نیست، بنابراین پوشیدن لباس های محافظ اولین قاعده کلی در این گروه سنی است؛ موثر ترین لباس ها، لباس هایی با رنگ ها تیره و پارچه های محکم بافته شده است. در ارتباط با پشه ها، تلاش کنید مواد دافع حشرات را بر روی لباس به کار ببرید، و کم تر از آن استفاده نمایید. با توجه به سمی بودن، مواد دافع حشراتی که picaridin-based می باشند تهیه کنید، از تماس آن با چشم ها و دهان جلوگیری کنید و هنگامی که به داخل بر می گردید، آن را از روی صورت شستشو دهید.

محافظت از پوست کودکان در برابر حشرات

کودکان ۲ تا ۱۲ سال:

   وقتی که به کرم های ضد آفتاب فکر می کنید، بدانید که چیزی مانند «ضد آب» وجود ندارد. در عوض، برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، والدین باید به دنبال محصولاتی با ۳۰ SPF یا بالاترو برچسب خورده با عنوان «water resistant» (ضد آب) باشند. کرم های ضد آفتاب با مسدود کننده های فیزیکی برای کودکان ایمن تر هستند، چون کمک تر ممکن است از میان پوست جذب شود. با توجه به این، به دنبال محصولاتی با تیتانیوم یا روی به عنوان جزء فعال باشید. یک دست کت و شلوار کودک راهنمای خوبی است برای اینکه بدانید چه مقدار از کرم ضد آفتاب باید مورد استفاده قرار گیرد، و هر ۲ ساعت باید دوباره استفاده شود. استفاده از مواد دافع حشرات برای این گروه سنی همانند کودکان ۲ ساله و زیر آن است.

محافظت از پوست کودکان در برابر حشرات


منبع: Well.blogs.nytimes.com و healthy-magazines.com

ترجمه: مجله پزشکی و سلامت فارسی مد (FarsiMed.ir)

تصویر: Designed by Freepic.diller

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *