ابزار محاسبه آنلاین مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه بدن شما

ابزار اندازه گیری مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه

require
سن باید در محدوده ۱۴ تا ۸۰ باشد
require require

شما باید مصرف کنید ...... پروتئین در روز

مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه هر شخص با توجه به وضعیت بدنی او تعیین می شود.

به طور کلی می توان گفت در افراد سالمی که بیماری خاصی ندارند، میانگین میزان پروتئین مورد نیاز روزانه باید ۱۵% کل کالری مصرفی روزانه آن ها باشید.

برای کسب پروتئین مصرف گوشت های سفید، از جمله گوشت مرغ و ماهی، نسبت به گوشت قرمز ارجحیت دارد.

مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه بدن شخص در بیماری های مختلف تغییر می کند. به عنوان مثال در بیماران کلیوی با توجه به درجه نارسایی کلیه مقدار پروتئین مورد نیاز بدن به ازای هر کیلوگرم وزن بدن کم تر از حد معمول است. یا در بیماری دیابت درصد پروتئین افزایش می یابد.

بنابراین شما برای تعیین مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه بدن خود نیاز به نظر دقیق متخصص تغذیه دارید. اما استفاده از ابزار بالا پیش زمینه مناسبی از مقدار پروتئین مورد نیاز روزانه بدنتان در اختیار شما قرار می دهد.

© 1399 - Copyright 2021، همه حقوق برای فارسی مد | مجله پزشکی، سلامت و بهداشت به فارسی (FarsiMed.ir) محفوظ است. | کپی و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به نوشتار مجاز است.
سلب مسئولیت: محتوای منتشرشده در فارسی مد، صرف نظر از تاریخ انتشار آن، هرگز نباید به عنوان یک «جایگزین» به جای مشاوره مستقیم پزشکی از پزشک یا افراد واجد شرایط استفاده شود، و تنها به عنوان پشتیبان آن می باشد؛ شما بدون اجازه پزشک خود مجاز به انجام هیچ یک از توصیه های ارائه شده نیستید.