مجله سلامت و پزشکی فارسی مد

اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در حوزه سلامت و پزشکی

مجله سلامت و پزشکی فارسی مد

اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در حوزه سلامت و پزشکی

مجله سلامت و پزشکی فارسی مد
مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (Farsimed.ir) حاصل مدت ها فکر و برنامه ریزی درباره یک پروژه عظیم در حوزه پزشکی و سلامت است، که همواره در حال تکامل باشد. ما اینجا، اگرچه نیازمند گذر زمان طولانی باشد، در تلاشیم تا وبسایتی جامع داشته باشیم که پاسخگوی نیاز کاربران فضای مجازی در ارتباط با کسب اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در زمینه پزشکی و سلامت باشد.
خبرنامه ايميلي

براي آن که آخرين مطالب منتشر شده مجله سلامت و پزشکي فارسي مد را در ايميل خود داشته باشيد، آدرس ايميل خود را در فيلد زير وارد کنيد:

قدرت گرفته از FeedBurner

آخرین نظرات
۱۹ شهریور ۹۷ ، ۱۷:۴۳

5 فایده ورزش کردن برای ذهن

5 فایده ورزش کردن برای ذهن

   ورزش کردن برای سلامت جسمانی و هم چنین برای سلامت عمومی ما، فواید بسیاری دارد، اما برای سلامت ذهنی ما نیز بسیار خوب عمل می‌کند. چیزهای مثبت زیادی در مورد ورزش کردن و سلامت ذهنی و ثبات عاطفی وجود دارد. در اینجا 5 فایده سرآمد ذهنی از ورزش کردن وجود دارد.

1- اضطراب را تنظیم می کند

   ورزش کردن برای هر کسی که هر روز اضطراب را تجربه کند بسیار مفید است. علاوه بر این، این یکی از موثرترین درمان‌های طبیعی است. یکی از بهترین ورزش برای کاهش اضطراب دویدن در طبیعت است. به علاوه، دویدن در طبیعت ذهن مار ا آرام می کند، آن را از نگرانی دور نگه می دارد و از مشکلات روزمره جدا می کند.

2- افزایش حافظه خوب

   ورزش منظم به تقویت حافظه خوب مشهور است و ذهن ما را به روشی که رشد سلول‌های جدید و بازسازی سلول‌های قدیمی را تحریک می‌کند، تغییر می‌دهد.

3- افزایش بهره‌وری

   ورزش منظم باعث می‌شود که مغز سریع‌تر کار کند و باعث می‌شود که شما در محل کار بهتر عمل کنید. کلید این کار در این است که هشیاری و حساسیت ذهنی شما را افزایش می‌دهد. طی ورزش، اکسیژن تازه به سلول‌های مغز آورده می‌شود که ما را بیشتر هوشیار می‌سازد و کمک می کند تا اعمال معمول  خود را کارا تر و موثرتر انجام دهیم.

4- ایجاد سلول‌های مغزی جدید

   ثابت شده‌است که ورزش منظم باعث ایجاد سلول‌های مغزی جدید و بازسازی سلول‌های قدیمی می‌شود.

5- تقویت احساسات شاد

   ورزش احساسات شادی را به روشی افزایش می‌دهد که تولید سروتونین را کنترل می‌کند که هورمون شادی و رفاه و خوشبختی است. به خوبی شناخته شده است که بعد از یک ورزش خوب، احساس آرامش و رضایت بیشتری می‌کنید.

منبع: bodyhealthmag.com

ترجمه: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد(Farsime.ir)

تصویر: Designed by Ijeab

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی