مجله سلامت و پزشکی فارسی مد

اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در حوزه سلامت و پزشکی

مجله سلامت و پزشکی فارسی مد

اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در حوزه سلامت و پزشکی

مجله سلامت و پزشکی فارسی مد
مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (Farsimed.ir) حاصل مدت ها فکر و برنامه ریزی درباره یک پروژه عظیم در حوزه پزشکی و سلامت است، که همواره در حال تکامل باشد. ما اینجا، اگرچه نیازمند گذر زمان طولانی باشد، در تلاشیم تا وبسایتی جامع داشته باشیم که پاسخگوی نیاز کاربران فضای مجازی در ارتباط با کسب اطلاعات صحیح، مطمئن و بروز در زمینه پزشکی و سلامت باشد.
خبرنامه ايميلي

براي آن که آخرين مطالب منتشر شده مجله سلامت و پزشکي فارسي مد را در ايميل خود داشته باشيد، آدرس ايميل خود را در فيلد زير وارد کنيد:

قدرت گرفته از FeedBurner

آخرین نظرات
ساعت اپل

 توسط: Christina Farr | @chrissyfarr

    در ماه سپتامبر [حدودا شهریور ماه]، اپل یک الکتروکاردیوگرام یا EKG را برای اپل واچ بعدی خود رونمایی کرد، تا به کاربرانی که در خطر یک وضعیت پزشکی تحت عنوان فیبریلاسیون دهلیزی (atrial fibrillation) هستند، کمک کند. این به طور بالقوه برای سالمندان در معرض خطر مفید می باشد، اگر اپل بتواند به جامعه پزشکی ثابت کند که حسگر آن به اندازه کافی قابل اعتماد و دقیق است.

   اما پایان بازی اپل ممکن است بسیار بزرگ تر باشد: تبدیل اپل واچ (ساعت اپل) به یک مانیتور فشار خون، که به طور بالقوه، به ده ها میلیون نفر که از فشار خون بالا رنج می برند کمک می کند.

   گریم موفات (Graeme Moffat)، دانشمند ارشد در شرکت سنجش مغز Interaxon، که از نزدیک فضای زیست پزشکی را دنبال می‌کند، می گوید: من فکر می کنم اپل به دنبال دستیابی به بزرگ ترین اندازه یری در مراقبت های بهداشتی است و آن ها به دنبال منقطع کردن آن اند.

   موفات اشاره می کند که در اکتبر 2017، اپل حق ثبت اختراع را برای یک سیستم به منظور تقریب فشار خون با استفاده از داده‌هایی که می توان با سنسورها به دست آورد، اعطا کرد، مانند "زمان انتقال پالس".(Pulse transit time) (آن حق اختراع تحت عنوان Patently Apple نیز شناخته شد).

   زمان ترانزیت پالس (Pulse transit time) به معنی تاخیر زمانی برای موج فشار برای حرکت بین دو مکان در یک شریان است. این می تواند به طور بالقوه با تجزیه و تحلیل داده ها از یک سنسور پالس در مچ دست اندازه گیری شود، و یک سنسور EKG که امواج را هنگامی که قلب را ترک می‌کنند، اندازه‌گیری می‌کند. اپل واچ (ساعت اپل) جدید سری 4 (Apple Watch Series 4) هر دو آن ها را در بر می گیرد.

   بیش از 100 میلیون آمریکایی از فشار خون بالا رنج می برند، که می تواند خطر حمله های قلبی، سکته ها و دیگر مشکلات جدی سلامتی را افزایش دهد. در مقابل، فقط ۲.۷ میلیون نفر فیبریلاسیون دهلیزی دارند.

   اما بسیاری از افراد با فشار خون بالا به اندازه کافی آن را مکررا چک نمی‌کنند. کیت های خانگی با دستبند، سنگین و وقت گیر هستند و و بسیاری از بیماران به اندازه‌گیری خود پایبند نیستند.

   اگرچه ایده استفاده از پوشیدنی ها برای اندازه گیری زمان انتقال پالس هنوز آزمایشی است، بسیاری در جامعه پزشکی به آن به عنوان یک راه حل بالقوه راحت تر می نگرند. پوشیدنی ها همچنین یک سیستم نظارتی پیوسته فراهم می‌آورند که می‌تواند بازخورد بیماران و پزشکان آن‌ها را در زمان واقعی به جای تنها زمانی که بیماران به خاطر می آورند که فشار خون را اندازه‌گیری ‌کنند، فراهم می کند.

   برای آوردن این راه حل به زندگی، اپل باید بر بسیاری از چالش های فنی و علمی غلبه کند – بسیاری از استارت آپ ها تلاش کرده اند و در دنبال روی برای آوردن دستگاه های مانیتور اندازه گیری فشار خون بدون دستبند به بازار، شکست خورده اند. سپس اپل نیاز به سرمایه گذاری در مطالعات بالینی ضروری، نیاز دارد.

   برای اطمینان از صحت، هر گونه اندازه گیری جدید باید با یک دست بند سنتی واسنجیده شود. موفات بیان می کند که اپل ممکن است از کاربران بخواهد که با اشتراک گذاری اطلاعات آن ها از دستگاه فشار سنج دست بندی [بازویی] شخص ثالث موافقت کنند. اپل همچنین از دسترسی به میلیون ها کاربر با ساعت های اپل بهره می برد که می تواند در تحقیقات پزشکی نام نویسی کند (که قبلا تمایل خود را برای انجام این کار با مطالعه قلب اپل (Apple Heart study) نشان داده است.)

   موفات می گوید: اپل می‌تواند یک سیستم بسیار قدرتمند برای پی‌گیری سلامت قلبی ایجاد کند، این روش می‌تواند راه جدیدی را برای کاربران فراهم کند تا فشار خون بالا را مدیریت کنند، که تاثیرات بسیار زیادی دارد.

منبع (متن انگلیسی): cnbc.com (CNBC International - World Business News Leader)

ترجمه: مجله سلامت و پزشکی فارسی مد (FarsiMed.ir)

تصویر: Designed by Freepik

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی